W obecnym wydaniu gazetki „Szklane Domy” po raz ostatni prezentujemy dokument Episkopatu Polski, tym razem dotyczący muzyki kościelnej z nadzieją, że zachęci on naszych Czytelników do refleksji oraz do większego zaangażowania w śpiew liturgiczny.

9 października 2019 r. Mszy św. odpustowej ku czci bł. Wincentego Kadłubka przewodniczył nasz Rodak (jak to się mówi w żargonie kościelnym) – ks. Artur Płachno świętujący jubileusz 30.-lecia swojego kapłaństwa. Z tej okazji w tym numerze szeroko prezentujemy jego sylwetkę i wspomnienia związane z Nową Hutą i cystersami.

Niniejszy numer to również pewnego rodzaju podsumowanie działalności o. proboszcza Augustyna Spasowicza OCist, rady parafialnej (sprawozdanie powstało na specjalną prośbę naszej redakcji) oraz niektórych grup parafialnych. Zachęcam również do zgłębienia zagadnienia relikwii (nasza parafia ostatnio „wzbogaciła się” o relikwie św. s. Faustyny Kowalskiej i bł. ks. Michała Sopoćki), spojrzenia innym okiem na ks. kard. Stefana Wyszyńskiego (w specjalnym felietonie z okazji zbliżającej się beatyfikacji) oraz do naszych stałych rubryk.

Numer dostępny od piątku (29 maja).

o. Krzysztof Jankosz OCist