Ogłoszenia parafialne na 7. Niedzielę Wielkanocną – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy: w tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18:30, w niedzielę o godz. 16:30. Zapraszamy również na modlitwę apelową, którą rozpoczynamy różańcem o godz. 20:30.
 2. W niedzielę za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będziemy się przygotowywać do tej uroczystości przez modlitwę na nabożeństwach majowych we wszystkie dni tego tygodnia, a w sobotę (30 maja) wraz ze Wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym „Metanoia” zapraszamy serdecznie wszystkich parafian na czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego od godz. 20:30 – 23:00. W programie: różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. o godz. 22:00.
 3. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Jana Sarkandra.
 4. Z okazji Dnia Matki można zamawiać Mszę św. wspólnotową. Msza św. za żyjące mamy będzie w środę 27 maja, zaś za zmarłe we wtorek 26 maja o godz. 18:00.
 5. Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie wspierają materialnie naszą parafię przez wpłaty na konto parafii lub klasztoru. Za każdą życzliwość, dziękujemy. Składka z 3 niedzieli maja wyniosła 5 tys. 450 zł. Parafian i dobrodziejów polecamy Bogu, każdego dnia na nabożeństwie majowym i w środy na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 6. W niedzielę (7 czerwca) kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 7. Spotkanie młodzieży z klas 8 przygotowujących się do bierzmowania w naszej parafii odbędzie się w następujących terminach: dla grupy poniedziałkowej i sobotniej dnia 1 czerwca o godz. 19:30 w kościele, dla grupy wtorkowej 2 czerwca o godz. 19:30 w kościele. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 8. Przypominamy, że podczas sprawowania Mszy św. w naszym kościele może być obecnych maksymalnie 127 osób i dodatkowo w kaplicy bł. Wincentego może przebywać 21 osób. Zachęcamy do zajmowania miejsc oznaczonych i zachowania dystansu. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele.
 9. W budynku starej kaplicy planowane jest otwarcie katolickiego przedszkola anglojęzycznego Akademia Małych Einsteinów – Na Szlaku Cysterskim. Zasadniczym celem przedszkola jest katolickie wychowanie. Akademia otworzy się 1 września 2020 r., aktualnie trwa rekrutacja. Zapraszamy do zapoznania się z wartościami przedszkola, ulotki będą dostępne przy wejściu z kościoła oraz w gablotach.
 10. Zachęcamy do wytrwałej modlitwy błagalnej o wygaśniecie epidemii, a także o deszcz i dobre urodzaje. Zapraszamy do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, w kaplicy bł. Wincentego od godz. 8:30 – 18:00.
 11. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Bronisław Niemiec, lat 82 os. Centrum B, Janina Kapusta, lat 93 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (26 maja) o godz. 18:00.