Ogłoszenia parafialne na 14. niedzielę zwykłą:

  1. Dziś (5 lipca) pierwsza niedziela miesiąca, adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Jana Sarkandra.
  2. W związku z ostatnimi ulewami i zniszczeniami, jakie one spowodowały w dobytku licznych wiernych naszej Archidiecezji, Abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski zwraca się z prośbą do wiernych, aby w duchu solidarności z potrzebującymi została przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku zalań i podtopień, a zebrane ofiary przekazane do Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Odpowiadając na ten apel, w dzisiejszą niedzielę (5 lipca) zespół charytatywny przeprowadza zbiórkę przed kościołem na pomoc poszkodowanym.
  3. Dziś w niedzielę (5 lipca) po Mszy św. o godz. 11:00, 17:00 i 20:30 odbędzie się poświęcenie pojazdów. Będzie możliwość złożenia ofiary na środki transportu dla misjonarzy.
  4. 7 lipca (wtorek) rozpoczniemy w naszej parafii peregrynację figury św. Michała Archanioła z Gargano we Włoszech. O godz. 18:00 Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji. Po Mszy adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie z modlitwą wstawienniczą i błogosławieństwem. O godz. 20:30 różaniec z aniołami o ustanie pandemii, apel jasnogórski i procesja wokół kościoła. W środę (8 lipca) zapraszamy osoby starsze i chore na Msze św. o godz. 10:00 z indywidualną modlitwą z nałożeniem rąk. O godz. 15:00 Koronka do Bożego miłosierdzia z odczytaniem próśb wiernych. Zakończenie peregrynacji podczas Mszy św. w środę o godz. 18:00. Szczegółowy plan znajduje się w gablotach i na stronie internetowej parafii. Z tej okazji dzisiaj jest do nabycia szkaplerz św. Michała Archanioła przy stoliku Radia Maryja, który można będzie poświęcić i przyjąć podczas peregrynacji.
  5. W czwartek (9 lipca) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.
  6. Przypominamy, że na czas wakacji od pierwszej niedzieli lipca (5 lipca) do końca sierpnia – nie będzie Mszy św. w niedzielę o godz. 12:30. Msza św. za parafię i sakrament chrztu będzie udzielany o godz. 11:00, wypominki za zmarłych z godz.12:00, zostają przeniesione na godz. 10:30.
  7. Jest do nabycia nowy, specjalny numer gazetki parafialnej „Szklane Domy”.
  8. Stowarzyszenie Charytatywne Dobrosław oraz rodzice Milenki serdecznie dziękują Wszystkim Wiernym za wsparcie finansowe w leczeniu i rehabilitacji. Zebrano 1876 zł.
  9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Janina Krok, lat 94 os. Hutnicze, Anna Tarka, lat 88 os. Centrum A, Łukasz Łyko, lat 47 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (7 lipca) o godz. 18:00.