Ogłoszenia parafialne na 19. niedzielę zwykłą:

  1. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Jana Sarkandra.
  2. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu. Swoje postanowienia można wpisywać do księgi abstynenckiej, która jest wyłożona przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  3. Msza św. i nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego w czwartek (13 sierpnia) o godz. 18:00.
  4. W sobotę (15 sierpnia) Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół, kwiatów i owoców. Także w tym dniu obchodzić będziemy 100 rocznicę Cudu nad Wisłą – zwycięskiej Bitwy Warszawskiej stoczonej w czasie wojny polsko – bolszewickiej 15 sierpnia 1920 roku. Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem zobowiązującym nas do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  5. Przypominamy o stosowaniu maseczek w kościele. Prosimy o zachowanie odstępu podczas przyjmowania Komunii Św., a także słuchania ogłoszeń głównego celebransa w jakim porządku będzie udzielana Komunia św.
  6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka będzie przeznaczona na cele remontowe przy naszym kościele.
  7. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy w Kościele w Polsce Dzień Modlitwy i Solidarności z mieszkańcami Bejrutu i całego Libanu, którzy bardzo ucierpieli wskutek tragicznego wybuchu. Można będzie złożyć ofiarę na pomoc, którą organizuje Caritas Polska do skarbonki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
    Zapraszamy do zapoznania z apelem Przewodniczącego Episkopatu Polski odnośnie pomocy dla Bejrutu.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Janina Siewior, lat 90 os. Szkolne, Maria Iwanów, lat 93 os. Szkolne, Maria Baran, lat 90 os. Stalowe, Andrzej Flasza, lat 67 os. Hutnicze, Marek Przychodzeń, lat 43 os. Centrum A, Jerzy Dąbrowski, lat 93 os. Centrum A, Edward Rówieński, lat 89 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (11 sierpnia) o godz. 18:00.