25. Niedziela Zwykła – 20 września 2020 r.

  • Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Miłosierdzia Bożego.
  • Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele remontowe przy naszym kościele. Za wszystkie składane ofiary na utrzymanie naszej świątyni składamy serdeczne Bóg zapłać.
  • W poniedziałek (21 września) zakończenie odpustu mogilskiego. Uroczystą Eucharystię poprowadzi nasza parafia. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału we wspólnej modlitwie. O godz. 17:00 droga krzyżowa w ogrodzie klasztornym, o godz. 18:00 – Msza św.
  • W przyszłą niedzielę (27 września) odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 105 i 88 o godz. 11:00 i 12:30. Prosimy osoby, które nie biorą udziału w Komunii św. o wybranie innej godziny Mszy św. Dziękujemy za wyrozumiałość.
  • Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki, która czynna jest w niedzielę od 9:00 – 11:00 i w środy od 16:00 – 18:00. Serdecznie dziękujemy Paniom za pełnioną charytatywnie posługę w Bibliotece. Zachęcamy do wypożyczania książek.
  • Wspólnota Domowego Kościoła serdecznie zaprasza rodziny na comiesięczne spotkania, będące elementem formacji stałej. Domowy Kościół jest wspólnotą rodzin katolickich, które wspierają się modlitwą i pomocą, realizują zobowiązania pogłębiające rodzinne życie wiarą, a na spotkaniach dzielą się swoimi radościami i troskami. Dziś tj. (20 września) o godz. 15:30 spotkanie w Sali bł. Wincentego.
  • W tym roku (16 października) przypada 1 rocznica śmierci budowniczego naszej świątyni, śp. o. Niwarda Karszni. Z tej okazji pragniemy jako parafianie i duszpasterze odsłonić w naszym kościele tablicę pamiątkową jako wyraz naszej wdzięczności za trud budowy tej świątyni. Za tydzień w niedzielę (27 września) odbędzie się przed kościołem zbiórka do puszek na jej wykonanie. Polecamy Waszej ofiarności tę inicjatywę naszej wdzięczności za budowę świątyni. Planowane odsłonięcie tablicy to dzień 18 października. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
  • Informujemy kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8, że spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się od października.
  • W związku z sytuacją epidemiologiczną, prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania ust i nosa. Prosimy również o zachowanie odstępu w przyjmowaniu Komunii św. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła.
  • W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Jerzy Należnik, lat 93 os. Szkolne, Dorota Zimny, lat 76 os. Szkolne, Andrzej Odzieniec, lat 65 os. Stalowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (22 września) o godz. 18:00.