Ogłoszenia parafialne na 23. niedzielę zwykłą:

1. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Dzisiaj o godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
2. We wtorek (8 września) przypada Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. w tym dniu o godz.: 6:30, 8:00 i 18:00. W tym dniu zapraszamy wszystkich członków żywego różańca na Mszę św. na godz. 18:00, w intencji zmarłych. Po Mszy św. w sali bł. Wincentego odbędzie się spotkanie wszystkich zelatorów róż z nowym opiekunem: o. Gerardem.
3. W czwartek (10 września) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.
4. „Z młodymi o młodych – o Was dla Was i z Wami”. Drodzy – św. Jan Paweł II mówił, że od Was zależy przyszłość Kościoła, a papież Franciszek zachęca, aby zejść z kanapy i założyć wyczynowe buty. Zapraszamy Was (na tworzącą się grupę, w której jest miejsce dla każdego). Spotkania odbywać się będą, w każdy czwartek o godz. 19:00 w sali bł. Wincentego (wejście tak jak do kancelarii parafialnej). Ufamy, że kto przyjdzie nie będzie żałował, a zdolności i talenty młodych to skarb, który należy rozwijać. Pierwsze spotkanie (10 września) o godz. 19:00.
5. W sobotę (12 września) o godz. 17:00 w sali bł. Wincentego odbędzie się spotkanie Służby Liturgicznej.
Zapraszamy na to spotkanie ministrantów i lektorów, a także chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami.
6. Zapraszamy dzieci należące już do scholi i te, które chciałyby należeć. Spotkania odbywać się będą w każdą niedzielę o godz. 10:00, w sali nr 4 (wejście tak jak do kancelarii).
7. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na niedzielną Eucharystię za Parafian o godz. 12:30. Msza św. o godz. 9:30 – dla dzieci z klas 6, 7 i 8, a o godz. 11:00 – dzieci przedszkolne i z klas: 1, 2, 3, 4 i 5 Szkoły Podstawowej. Młodzież zapraszamy na Mszę św. na godz. 19:00.
8. Od 1 września rozpoczęły się zapisy dorosłych na przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania. Zapisy codziennie (oprócz poniedziałków) na furcie klasztornej od godz. 9:00 – 21:00 osobiście u o. Michała. Bierzmowanie dorosłych planowane jest na 18 listopada br.
9. W związku z sytuacją epidemiologiczną, prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania ust i nosa. Prosimy również o zachowanie odstępu w przyjmowaniu Komunii św. i o ściąganie lub odsłanianie maseczek dopiero wówczas, gdy podchodzimy do Komunii św. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła.
10. Informujemy, że w naszej parafii nastąpiły zmiany personalne: o. Krzysztof Jankosz został przeniesiony do cysterskiego Domu Rekolekcyjnego w Winnikach, s. Elżbieta Baran została zwolniona z funkcji przełożonej domu sióstr i będzie posługiwać w Trzebini. Wyrażamy serdeczną wdzięczność za pracę w naszej parafii i życzymy Im Bożego Błogosławieństwa w wypełnianiu nowych obowiązków. Natomiast do pracy w naszej parafii zostali skierowani: o. Gerard Staszczyszyn, s. Bernarda Mularczyk (katechetka). Zaś o. dr Michał Kempys objął funkcję podprzeora klasztoru, o. Marcin Pater otrzymał nominację na wikariusza naszej parafii, Siostra Elżbieta Prasil pełni funkcję przełożonej domu sióstr. Witamy również katechetów świeckich: pana Pawła Sitarka oraz Dominika Filipka. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Częstochowskiej.
11. Chór Chłopięcy Pueri Cantores, który tworzą chłopcy z Nowej Huty, ogłasza nabór i zaprasza na przesłuchania chłopców z klas 2-8 szkoły podstawowej, posiadających predyspozycje muzyczne. W chórze chłopcy zdobywają umiejętności na poziomie szkoły muzycznej I stopnia, uczą się emisji głosu, zasad muzyki, języków obcych, koncertują, biorą udział w liturgiach na szczeblu diecezjalnym.
Przesłuchania trwają przez cały wrzesień we wtorki i piątki od godz. 19.15 do 20.45, a w soboty od 9.00 do 11.00. Siedziba chóru znajduje się na os.Kalinowym 5. Szczegóły na stronie internetowej www.puericantores.eu
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Roman Staniszewski, lat 67 os. Szkolne, Kazimierz Gasiński, lat 90 os. Hutnicze, Halina Łuszczyńska, lat 86 os. Centrum B, Halina Plucińska, lat 72 os. Centrum A, Janina Dybała, lat 90 os. Stalowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (8 września) o godz. 18:00.