29. Niedziela Zwykła – 18 października 2020 r.

1. Abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od uczestnictwa we Mszy św. ze względu na stan zagrożenia epidemiologicznego. Prosimy o szczególną jedność w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Przede wszystkim troszczmy się o modlitwę za siebie nawzajem,
polecajmy zwłaszcza osoby chore, ale też całą służbę zdrowia i wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy innym. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane według normalnego porządku. Informujemy, że w naszym Kościele może przebywać jednocześnie 170 osób, a w kaplicy bł. Wincentego 30 osób.
2. Dziś 3. niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na tacę. Przeznaczymy je na prace remontowe przy naszym kościele.
3. Dziękujemy wolontariuszom ze Szkoły Podstawowej nr 88 wraz z opiekunem panią Sylwią za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebrano: 7 tys. 416 zł. 5 euro. Pieniądze te zostały przekazane na stypendia wspierające materialnie i duchowo zdolną, lecz ubogą młodzież.
4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w tygodniu po Mszy św. o godz. 8:00 oraz popołudniu o godz. 17:15, w niedzielę o godz. 16:15. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. We wtorek (20 października) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
6. W środę (21 października) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
7. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i listopadowe możemy składać w kancelarii lub zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
8. Został przygotowany przez naszą parafię kalendarz cysterski na Nowy Rok kalendarzowy. Kalendarz jest do nabycia w kancelarii, w zakrystii i przed kościołem.
9. W związku z sytuacją epidemiologiczną, prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania ust i nosa, o zachowanie dystansu. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła.
10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: śp. Jadwiga Sylwestrowicz, lat 92 os. Hutnicze, Irena Miksiewicz, lat 93 os. Wandy, Tadeusz Ornat, lat 70 os. Hutnicze, Anna Orszańska, lat 89 os. Szkolne, Mieczysław Sosiński, lat 95 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (20 października) o godz. 18:00.