OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28. Niedziela Zwykła – 11 października 2020r.

1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:00 – tu modlitwę prowadzą róże, oraz popołudniu o godz. 17:15 – tu modlitwę prowadzą dzieci i młodzież. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16:15. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w intencji Żywego Różańca w poniedziałek (12 października) na godz. 8:00.
2. Dziś w niedzielę (11 października) obchodzimy XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Młodzież naszej parafii, przed kościołem, przeprowadza zbiórkę pieniężną na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
3. W środę (14 października) przypada Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji za wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów uczących na terenie naszej Parafii, zostanie odprawiona Msza św. o godz.18:00.
4. Zapraszamy na spotkanie Rodziców dzieci z kl. III, które przygotowują się do I Komunii św. w czwartek (15 października) o godz. 19:00 w kościele.
5. W niedzielę (18 października) na Mszy św. o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie o. Opat Piotr Chojnacki, zostanie odsłonięta i poświęcona w naszym kościele tablica pamiątkową poświęcona śp. o. Niwardowi Karszni. Będzie to wyraz naszej wdzięczności za trud budowy tej świątyni. W tym dniu zostaną zainstalowane relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – błogosławionego, który swoim integralnym życiem, obroną praw i godności każdego
człowieka, aż po męczeńską śmierć, przemawia do wszystkich i po dziś dzień, już z nieba, pomaga w trudnych życiowych sytuacjach.
6. Zbliża się szczególny czas modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Wypominki roczne i listopadowe możemy składać w kancelarii lub zakrystii. Kartki na wypominki wyłożone są przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
7. Został przygotowany przez naszą parafię kalendarz cysterski na Nowy Rok kalendarzowy. Kalendarz jest do nabycia w kancelarii, w zakrystii i przed kościołem.
8. W związku z sytuacją epidemiologiczną, prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania ust i nosa. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła.
9. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Zdzisława Matusik, lat 94 os. Centrum B, Józef Tomsiński, lat 97 os. Stalowe, Stefania Grymek, lat 89 os. Stalowe, Irena Kołos, lat 91 os. Centrum B, Bogusław Stanek, lat 86 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (13 października) o godz. 18:00.