32. Niedziela Zwykła – 8 listopada 2020 r.

 

  • Nowe ograniczenia, które zostały nałożone przez władze państwowe pozwalają, aby w naszym kościele mogło być 86 osób, a w kaplicy bł. Wincentego 15 osób (miejsca siedzące zaznaczono kartkami). Bardzo prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania nosa i ust. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła. 
  • Wojewoda Małopolski zachęca do włączenia się w organizowanie tzw. szpitali tymczasowych dla osób chorych na COVID 19. O pomoc proszeni są lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii oraz inne osoby posiadające podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej (przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze).  Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz kontaktowy znajdują się na stronie internetowej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie (www.muw.pl).
  • Dziś (8 listopada) o godz. 20:00 ostatnie spotkanie modlitewne w ramach inicjatywy „Różaniec do Granic Nieba”. Serdecznie zapraszamy.
  • W dzisiejszą niedzielę (8 listopada) zmiana tajemnic Różańcowych po Mszy św. o 8:00. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża św. Marii Goretti. 
  • W środę (11 listopada) przypada Narodowe Święto Niepodległości. W tym dniu w intencjach naszej Ojczyzny szczególnie będziemy modlić się podczas Mszy św. o godz. 18:00. Wszystkim solenizantom, wśród nich o. Marcinowi Paterowi, wikariuszowi naszej parafii, składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask i opieki Matki Bożej.
  • W czwartek (12 listopada) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego wraz z modlitwą za nasze rodziny.
  • W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 9:00, 12:00 i 18:30. Przez cały listopad, nawiedzając cmentarz, każdego dnia można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
  • Od poniedziałku do soboty, odprawiana jest dodatkowa Msza św. o godz. 15:00.
  • Za tydzień (15 listopada) 3. niedziela miesiąca. Ofiary z tacy będą przeznaczone na cele remontowe przy naszym kościele.
  • W minionym tygodniu odeszli do Pana: Maria Słupska, lat 64 os. Centrum C, Teresa Adamus, lat 86 ul. Podedworze, Halina Jaśkowiec, lat 76 os. Hutnicze, Marianna Duś, lat 95 os. Stalowe, Krystyna Kornecka, lat 78 os. Szklane Domy, Aleksandra Lasak, lat 34 os. Słoneczne, Stanisława Pachnicka, lat 88 os. Szkolne, Zofia Sitek, lat 87 os. Centrum C, Kazimiera Pyrzowska, lat 86 os. Centrum D, Maria Gudel, lat 98 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (10 listopada) o godz. 18:00.