OGŁOSZENIA PARAFIALNE
33. Niedziela Zwykła – 15 listopada 2020r.

1. Nowe ograniczenia, które zostały nałożone przez władze państwowe pozwalają, aby w naszym kościele mogło być 86 osób, a w kaplicy bł. Wincentego 15 osób (miejsca siedzące zaznaczono kartkami). Bardzo prosimy o przestrzeganie w kościele nakazu zakrywania nosa i ust. Zachęcamy również do dezynfekcji rąk, przy wejściu do kościoła.
2. Dzisiejsza składka z racji 3. niedzieli miesiąca, przeznaczona jest na cele remontowe. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii.
3. Dziś obchodzimy IV Światowy Dzień Ubogiego. Za wszystkie złożone ofiary do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia na ten cel składamy serdeczne Bóg zapłać.
4. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego. Wszystkich członków Żywego Różańca zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek (16 listopada) o godz. 8:00, w intencji zmarłych z Róż Różańcowych i ich rodzin, a po Mszy św. wypominki połączone z różańcem za zmarłych z Róż Różańcowych.
5. We wtorek (17 listopada) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II wraz z modlitwą o zaprzestanie pandemii.
6. W środę (18 listopada) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
7. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 9:00, 12:00 i 18:30. Przez cały listopad, nawiedzając cmentarz, każdego dnia można zyskać odpust za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
8. Kandydaci do bierzmowania z klas 7. i 8. proszeni są o pobranie aplikacji PentecostApp na swoje smartfony, zarejestrowanie się i dołączenie do swojej grupy. Instrukcję dołączenia do grupy znajdą na stronie internetowej naszej parafii i Facebooku.
9. 9 listopada br. zakończyła się 10 – letnia kadencja o. Opata Piotra Chojnackiego. Przeorem administratorem został mianowany o. Wincenty Zakrzewski. Życzymy o. Wincentemu wszelkich łask do kierowania Opactwem Mogilskim.
10. Funkcję Dziekana Dekanatu Mogilskiego od poniedziałku pełni ks. prałat Andrzej Kopicz – proboszcz parafii św. Maksymiliana w os. Mistrzejowice. Życzymy Mu błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
11. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godzinie 12:30 przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia.
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jan Łach, lat 97 os. Centrum C, Małgorzata Muller, lat 75 os. Szkolne, Janina Jednaka, lat 91 os Szkolne, Maria Rostwo-Suska, lat 83 os. Centrum C, Janusz Sawicki, 68 os. Hutnicze, Danuta Ośródka, lat 73 os. Stalowe, Czesława Ługowska, lat 97 os. Słoneczne, Danuta Świstak, lat 89 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (17 listopada) o godz. 18:00.