1. Zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. roratnie, które odprawiane są o godz. 6:30. Bezpośrednio po Mszy św. roratniej, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
2. Dziś harcerze ze Szczepu Tęczowego przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Zabierzmy to światło do naszych domów.
3. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na składkę. Zostaną przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
4. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi adwentowej. Spowiadamy codziennie – podczas każdej Mszy św.
5. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 (oprócz 25 i 26 grudnia) prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. W kruchcie kościoła parafialny Zespół Charytatywny Caritas rozprowadza świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, stroiki, sianko i kartki świąteczne. Ofiarą wspieramy dzieła Caritas. Opłatki i świece są do nabycia również w kancelarii parafialnej.
7. W poniedziałek (21 grudnia) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Przed Mszą św. o godz. 17:00 w kaplicy bł. Wincentego czuwanie modlitewne.
8. W czwartek (24 grudnia) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6:30 i 8:00. Zachęcamy do przeżywania Wigilii zgodnie z naszą polską i chrześcijańską tradycją: zachowanie postu, lektury opisu Narodzenia Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, wspólnej modlitwy, łamania opłatkiem oraz śpiewu kolęd. Zapraszamy do udziału w Pasterce o godz. 24:00 (ofiary ze składki będą przeznaczone na fundusz ratowania życia).
9. W piątek (25 grudnia) przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. W sobotę (26 grudnia) przypada święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Msze św. odprawione będą tak jak w niedzielę. Msza św. o godz. 12:30 zostanie odprawiona w intencji mieszkańców z osiedla Centrum A (w tym dniu składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski w Kraków).
10. W niedzielę (27 grudnia) podczas Mszy św. o godz. 12:30, odbędzie się modlitwa za Rodziny i małżonków. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również mieszkańców z osiedla Centrum B.
11. Wizyta duszpasterska 2021 nie odbędzie się w tradycyjnej formie. Proponujemy wizytę duszpasterską w dwóch etapach:
• (I etap) Msza św. w kościele w intencji mieszkańców z poszczególnych Osiedli.
• (II etap) Odwiedziny rodzin w domach, do których duszpasterze przybędą na indywidualne zaproszenie. W związku z tym uprzejmie prosimy o zgłaszanie się rodzin, które pragną przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską (zakrystia, kancelaria, telefon lub mail). Odwiedziny rozpoczną się od poniedziałku 28 grudnia. Termin zgłoszeń ze względów organizacyjnych określamy do dnia 23 grudnia 2020.
(na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia są wyłożone formularze zgłoszeniowe)
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Wojciech Żurek, lat 63 os. Stalowe, Mirosław Strecker, lat 66 os. Hutnicze, Mirosława Należnik, lat 90 os. Szkolne, Janina Wilkowska, lat 90 os. Hutnicze, Stanisława Kołowrocka, lat 93 os. Hutnicze, Tomasz Ryfka-Łęcki, lat 39. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (22 grudnia) o godz. 18:00.