1. Dziś (13 grudnia) nasza Parafia przeżywa swoje adwentowe rekolekcje, które trwać będą do środy (16 grudnia). Nauki rekolekcyjne głosi ks. prof. dr hab. Robert Woźniak – dziś na każdej Mszy św., a w tygodniu (od poniedziałku do środy) Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00. Nauki będą również transmitowane na stronie internetowej Parafii. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi adwentowej podczas rekolekcji. Spowiadamy codziennie – podczas każdej Mszy św.
2. Zapraszamy wszystkich parafian na Msze św. roratnie, które odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Bezpośrednio po Mszy św. roratniej, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
3. We wtorek (15 grudnia) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
4. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. Dziękujemy za ofiary złożone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy: 4 099 zł.
6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny. W kruchcie kościoła parafialny Zespół Charytatywny Caritas rozprowadza świece – wigilijne dzieło pomocy dzieciom, stroiki, sianko i kartki świąteczne. Ofiarą wspieramy dzieła Caritas. Opłatki i świece są do nabycia również w kancelarii parafialnej.
7. Małżeństwa, które w tym roku obchodzą swoje jubileusze małżeństwa, a zechcą przeżyć Jubileusz na wspólnej uroczystości, w Niedzielę Świętej Rodziny (27 grudnia), prosimy o zgłaszanie się w kancelarii.
8. Jest czymś oczywistym, że wizyta duszpasterska 2021 nie będzie się mogła odbyć w tradycyjnej formie. Proponujemy wizytę duszpasterską w dwóch etapach:
• I etap: Msza św. w kościele w intencji mieszkańców z poszczególnych Osiedli.
• II etap: Odwiedziny rodzin w domach, do których duszpasterze przybędą na indywidualne zaproszenie. W związku z tym uprzejmie prosimy o zgłaszanie się rodzin, które pragną przyjąć kapłana z wizytą duszpasterską (zakrystia, kancelaria, telefon lub mail). Odwiedziny rozpoczną się od poniedziałku 28 grudnia. Termin zgłoszeń ze względów organizacyjnych określamy do dnia 23 grudnia 2020 r. Na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia są wyłożone formularze zgłoszeniowe.
9. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Irena Szczepańska, lat 98 os. Centrum B, Adela Wołoch, lat 92 os. Centrum A, Władysław Rolka, lat 72 . Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (15 grudnia) o godz. 18:00