1. Dzisiaj w niedzielę (27 grudnia) w Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, otaczamy szczególną modlitwą wszystkie rodziny naszej parafii, prosząc dla nich o dar wzajemnej miłości i Bożego błogosławieństwa w codziennym życiu. Msza św. za małżonków – jubilatów dzisiaj o godz. 12:30. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 12:30, modlimy się również za mieszkańców osiedla Centrum B wypraszając potrzebne łaski na Nowy Rok.
2. W czwartek (31 grudnia) w ostatni dzień roku kalendarzowego, uroczyste Nieszpory o godz. 17:00, a o godz. 17:30 Msza św. dziękczynna za Parafian i Parafię. Mszy św. na powitanie Nowego Roku o godz. 24:00 nie będzie ze względu na obostrzenia związane z czasem pandemii.
3. W czwartek (31 grudnia) swoje imieniny obchodzi o. Sylwester Michałek. Ojcu Sylwestrowi i wszystkim solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask i zdrowia.
4. W piątek (1 stycznia), Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i jednocześnie 54 Światowy Dzień Pokoju – dzień modlitwy o pokój na świecie, Msze św. jak w niedzielę. Z racji uroczystości, w tym dniu nie obowiązuje post. Jest to również pierwszy piątek miesiąca. Z uwagi na stan kwarantanny narodowej nie możemy odwiedzać z posługą, chorych w ich domach z racji pierwszego piątku stycznia.
5. W sobotę (2 stycznia) o godz. 17:00 z racji pierwszej soboty miesiąca zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
6. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 (oprócz 1. stycznia) prowadzi Róża Świętej Rodziny.
7. Dziękujemy za ofiary składane na składkę z racji 3. niedzieli grudnia. Zebrano 10 tys. 350 zł. Przeznaczamy je na ogrzewanie kościoła.
8. Za tydzień w niedzielę (3 stycznia) zostanie odprawiona Msza św. kolędowa z błogosławieństwem na cały rok dla naszych Parafian z osiedla Centrum C.
9. W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną nie będzie tradycyjnej wizyty kolędowej. Kapłani udadzą się jedynie do osób, które o to poprosiły. Kolędę rozpoczniemy 18 stycznia.
10. Słowa podziękowania kierujemy do tych wszystkich, którzy przyczynili się by Święta w naszej parafii przebiegały w sposób uroczysty i spokojny. Bóg zapłać siostrze Iwonie i osobom, które Jej pomagały: za ustawienie choinek, wykonanie szopki i wszystkich dekoracji kwiatowych. Młodzieży i osobom dorosłym dziękujemy za udekorowanie choinek. Dziękujemy Służbie Liturgicznej za przygotowanie Liturgii podczas Pasterki.
11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Małgorzata Bajgier, lat 65 os. Centrum B, Franciszek Cepuch, lat 66 os. Słoneczne, Hanna Zając, lat 67 os. Szkolne, Jadwiga Pederska, lat 68 os. Centrum D, Stefania Bolakowska, lat 95 os. Centrum C, Leszek Salwa, lat 70 os. Szkolne, Jerzy Ciesielski, lat 67 os. Hutnicze, Stanisław Rudzki, lat 91 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (29 grudnia) o godz. 18:00.