1. Dziś w niedzielę (21lutego) gościmy o. Mariusza Słowika, gwardiana z Niepokalanowa, który przybliża nam postać św. Maksymiliana i dzieł, które założył. Na Mszy św. o godz. 12:30 – odbędzie się instalacja relikwii świętego w naszej parafii. Po Mszy św. pod chórem za dobrowolną ofiarę będzie można nabyć Rycerza Niepokalanej oraz Rycerzyka dla dzieci.
2. W minionych tygodniach prowadziliśmy rozmowy i pomiary z firmą zakładającą instalacje fotowoltaiczne, czyli pozyskujące prąd z paneli słonecznych. Chcemy takie założyć w naszej parafii, aby zabezpieczyć parafię na długie lata we własny prąd, który nic by nas nie kosztował. Dlatego dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel, na tacę z racji 3. niedzieli miesiąca oraz przesyłane na konto bankowe parafii.
3. Wielki Post, to czas na wejście w głębię misterium zbawienia poprzez udział w szczególnych nabożeństwach pokutnych: * w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. * w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35, Gorzkie Żale o godz. 16:15.
4. Od środy popielcowej w naszej archidiecezji rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej (do 30 maja).
5. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Królowej Różańca Świętego.
6. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klas 7. i 8. rozpoczną się od pierwszej niedzieli marca (7 marca). Spotkanie dla ósmoklasistów odbędzie się w niedzielę (7 marca) po Mszy św. o 9:30, a dla siódmoklasistów (14 marca) również po Mszy św. o 9:30. Kandydaci proszeni są o dołączenie do swojej grupy przez aplikację PentecostApp. Bierzmowanie ósmoklasistów odbędzie się pod koniec czerwca tego roku.
7. Zastęp Rycerzy św. Michała Archanioła zaprasza na dni skupienia wprowadzające w tajemnice Paschalne. Spotkania odbywać się będą w piątki: 26 lutego, 5 marca, 12 marca i 19 marca o godz. 19:15 w dolnym kościele. Szczegóły na plakacie.
8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Lucyna Kudas, lat 67 os. Stalowe, Maria Madejska, lat 98 os. Hutnicze, Zofia Zdunkiewicz, lat 91 os. Centrum A, Zbigniew Ciesielczyk, lat 66 os. Szkolne, Alicja Tokarz, lat 76 os. Szkolne, Zofia Kuciel, lat 75 os. Centrum D, Andrzej Śmieszek, lat 73 os. Centrum A, Stanisława Guguła, lat 90 os. Centrum C, Zofia Potępa, lat 94 os. Stalowe, Emilia Dąbrowska, lat 83 os. Szklane Domy, Józefa Witek, lat 84 os. Słoneczne, Janina Waśniowska, lat 89 os. Szklane Domy, Roman Pietruszkiewicz, lat 71 os. Hutnicze. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (23 lutego) o godz. 18:00.