1. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: * w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. * w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35, Gorzkie Żale o godz. 16:15. We wszystkie piątki Wielkiego Postu za pobożne odmówienie po Komunii św. modlitwy „Oto ja, o dobry i najsłodszy Jezu” przed wizerunkiem Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego można uzyskać odpust zupełny. Odpust zupełny możemy zyskać za pobożne odprawienie drogi krzyżowej, a także udział w Gorzkich Żalach.
2. We wtorek (2 marca) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 i chór uwielbienia Boga ze św. Michałem Archaniołem oraz modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała. Wspólnota zaprasza również na dni skupienia: 5, 12 i 19 marca na godz. 19:15 do dolnego kościoła. Szczegóły na plakacie.
3. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek (4 marca) o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjna. W piątek (5 marca) spowiedź o stałych godzinach, Msza św. o godz. 18:00 o miłość społeczną w parafii – składka w tym dniu na parafialny punkt charytatywny. W sobotę (6 marca) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
4. W piątek (5 marca) w kościele Arka Pana odbędzie się nabożeństwo stacyjne. Będzie to Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
5. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza we wtorki i czwartki Wielkiego Postu na koronkę do Najdroższej Krwi Chrystusa po modlitwie różańcowej o godz. 9:00 do kaplicy bł. Wincentego.
6. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w III , IV i V niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzą: ks. Krzysztof Porosło, który wygłosi nauki o: Eucharystia – ofiara Baranka; ks. Jacek Bernacik poprowadzi rozważania o: Eucharystia – obecność Pana, a ks. Robert Woźniak zgłębi temat: Eucharystia jako sakrament.
8. Z racji ogłoszonego przez Papieża Franciszka, roku św. Józefa, w naszym kościele w każdy II wtorek miesiąca o godz. 18:30 odprawiane będzie nabożeństwo ku czci św. Józefa. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do skarbonki ustawionej przy figurze św. Józefa, które będziemy czytać podczas nabożeństwa.
9. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się w niedzielę (7 marca) po Mszy św. o 9:30, a dla siódmoklasistów (14 marca) również po Mszy św. o 9:30. Kandydaci proszeni są o dołączenie do swojej grupy przez aplikację PentecostApp.
10. Zachęcamy do wypożyczania książki na Wielki Post z biblioteki parafialnej. Biblioteka jest czynna w środy od 16:00 do 18:00 i w niedziele od 9:00 do 11:00.
11. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. Taca z 3. niedzieli lutego wyniosła:
13 tys. 500 zł.
12. Przed kościołem, na murkach wokół zejścia do dolnego kościoła zostały zamontowane ławki do siedzenia.
13. Szkoła Podstawowa nr 88 w os. Szklane Domy 2, serdecznie zaprasza rodziców/opiekunów wraz z dziećmi klas 0 na indywidualne spotkania dotyczące oferty edukacyjnej szkoły. Najbliższe spotkania odbędą się: 2., 3., 9., 10., 16. marca w godz. 16:30 – 18:30. Szczegóły na plakatach.
14. Policja prosi o szczególną ostrożność, gdyż mnożą się przypadki wyłudzeń pieniędzy przez oszustów podających się za krewnych lub przedstawicieli policji czy prokuratury. Policja informuje, że nigdy nie zabezpiecza pieniędzy i prosi, aby w takich wypadkach natychmiast dzwonić na numer 112.
15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Barbara Małek, lat 72 os. Hutnicze, Józef Wiśniewski, lat 92 os. Szkolne, Janina Kozendra, lat 88 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek
(2 marca) o godz. 18:00.