1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic żywego różańca. Msza św. w intencji chorych członków Żywego Różańca w czwartek (11 marca) o godz. 8:00. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża św. Józefa.
2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczynają się w dzisiejszą niedzielę (7 marca). Zapraszamy na nauki rekolekcyjne IV i V niedzielę Wielkiego Postu. Rekolekcje poprowadzą: dziś (7 marca) ks. Krzysztof Porosło, który wygłosi nauki o: Eucharystia – ofiara Baranka; za tydzień (14 marca) ks. Jacek Bernacik poprowadzi rozważania o: Eucharystia – obecność Pana, a (21 marca) ks. Robert Woźniak, który zgłębi temat: Eucharystia jako sakrament. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Prosimy, aby nie odkładać jej na ostatnie dni przed świętami, aby nie robić wówczas niepotrzebnego zwłaszcza w tym czasie tłumu.
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: * w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. * w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35, Gorzkie Żale o godz. 16:15.
4. We wtorek (9 marca) po Mszy św. o godz. 18:00, odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Józefa. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do skarbonki ustawionej przy figurze św. Józefa, które będziemy polecać podczas nabożeństwa.
5. Zapraszamy naszych parafian do uczestnictwa w nabożeństwie stacyjnym: w środę (10 marca) o godz. 18:00 w Mogile, modlitwę poprowadzi ks. abp Marek Jędraszewski – Metropolita Krakowski.
6. W czwartek (11 marca) o godz. 18:00 po Mszy św. nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.
7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas ósmych odbędzie się dzisiaj w niedzielę (7 marca) po Mszy św. o 9:30, a dla siódmoklasistów za tydzień (14 marca) po Mszy św. o 9:30.
8. Za tydzień parafialny zespół charytatywny rozprowadzać będzie paschaliki i baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe diecezjalnego Caritas.
9. Dzieci ze scholki od przyszłej niedzieli (14 marca) będą rozprowadzały palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na wycieczkę. Wesprzyjmy ich naszą ofiarą, dziękując im w ten sposób za oprawę i śpiew podczas niedzielnej Eucharystii dla dzieci.
10. Po przerwie spowodowanej sytuacją epidemiologiczną od marca wznawia spotkania przyparafialne Atrium Katechezy Dobrego Pasterza dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Zajęcia będą się odbywały we wtorki o godz. 16:00. Pierwsze spotkanie we wtorek (9 marca), będzie miało charakter informacyjny i organizacyjny, dlatego zapraszamy na nie wyłącznie rodziców bez dzieci. Zajęcia dla dzieci rozpoczną się od 16 marca.
11. Szkoła Podstawowa nr 88 w os. Szklane Domy 2, serdecznie zaprasza rodziców/opiekunów wraz z dziećmi klas 0 na indywidualne spotkania dotyczące oferty edukacyjnej szkoły. Najbliższe spotkanie odbędzie się: 9 marca w godz. 16:30 – 18:30. Szczegóły na plakatach.
12. Szkoła Podstawowa nr 37 zaprasza Rodziców z dziećmi, które w tym roku rozpoczną naukę w klasie pierwszej na indywidualne spotkanie w szkole. Szczegóły na plakacie w gablocie.
13. Trwa rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. W tym roku zostaną utworzone 4. pierwsze klasy. Poza klasą ogólną i klasą z tańcem będzie klasa z zajęciami z podstaw programowania. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
14. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone w minionym tygodniu na potrzeby naszej Parafii. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Lidia Godzik, lat 67 os. Szkolne, Robert Gas, lat 52 os. Słoneczne, Zofia Bieda, lat 102 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (9 marca) o godz. 18:00.