1. Dzisiaj (14 marca) w 4. niedzielę Wielkiego Postu nasza parafia przeżywa drugą część swoich Rekolekcji wielkopostnych. Dziś nauki głosi ks. Jacek Bernacik na temat: Eucharystia – obecność Pana, za tydzień (21 marca) ks. Robert Woźniak, zgłębi temat: Eucharystia jako sakrament.
2. Przypominamy, że od (14 lutego) trwa w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zachęcamy, aby przez cały Wielki Post korzystać z sakramentu pokuty. Z uwagi na nieprzewidywalność sytuacji epidemicznej prosimy, by nie odkładać spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: * w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. * w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35, Gorzkie Żale o godz. 16:15.
4. Dziś w niedzielę (14 marca) parafialny zespół charytatywny rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe diecezjalnego Caritas. Natomiast dzieci ze scholki rozprowadzają palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na wycieczkę. Wesprzyjmy ich naszą ofiarą.
5. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Świętej Rodziny.
6. We wtorek (16 marca) po Mszy św. o godz. 18:00, nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
7. W środę (17 marca) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. O godz. 17:00 czuwanie w kaplicy bł. Wincentego.
8. W czwartek (18 marca) o godz. 19:00 w auli św. Benedykta odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych ze Szkół: 88 i 105.
9. W piątek (19 marca) przypada uroczystość św. Józefa. W tym dniu Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski, ogłosi kościół św. Józefa w Podgórzu – Sanktuarium św. Józefa. Niech św. Józef – wielki orędownik u Boga wspiera nas na drogach wiary.
10. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej z grupy I odbędzie się w niedzielę (21 marca) po Mszy o 9:30 w auli św. Benedykta. Spotkanie dla kandydatów z klasy siódmej z grup I i II odbędzie się w niedzielę (28 marca) po Mszy o 9:30. Zapraszamy młodzież na Drogę Krzyżową w piątki na godz. 18:30.
11. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od poniedziałku do soboty w godz. od 8:30 do 18:00 w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka.
12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafii. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i na dekorację świąteczną. Za tydzień (21 marca) 3. niedziela miesiąca składka przeznaczona na instalację fotowoltaiczną.
13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jerzy Marzec, lat 74 os. Centrum C, Lila Zbrońska, lat 87 os. Stalowe, Jerzy Waskiel, lat 71 os. Szkolne, Stefania Waskiel, lat 93 os. Szkolne, Jan Krok, lat 64 os. Hutnicze, Jerzy Łopatka, lat 91 os. Centrum D, Wiktoria Stanisławczyk, lat 87 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (16 marca) o godz. 18:00.