1. Dzisiaj (21 marca) w 5. niedzielę Wielkiego Postu nasza parafia przeżywa trzecią część swoich rekolekcji wielkopostnych. Dziś nauki głosi ks. prof. Robert Woźniak, a tematem wiodącym jest: Eucharystia jako sakrament.
2. Przypominamy, że od (14 lutego) trwa w naszej Archidiecezji okres spowiedzi i komunii wielkanocnej. Zachęcamy, aby przez cały Wielki Post korzystać z sakramentu pokuty. Spowiadamy w konfesjonale zamkniętym (z lewej strony kościoła) i otwartym (z prawej strony kościoła).
3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: * w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:00, 15:00, 17:15 (dla dzieci), 18:00 dla młodzieży i wszystkich chętnych. * w niedzielę – Godzinki o Męce Pańskiej o godz. 7:35, Gorzkie Żale o godz. 16:15.
4. Dziś w niedzielę (21 marca) parafialny zespół charytatywny rozprowadza paschaliki i baranki wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele statutowe diecezjalnego Caritas. Natomiast dzieci ze scholki rozprowadzają palmy. Dochód ze sprzedaży przeznaczą na wycieczkę.
5. W czwartek (25 marca) Uroczystość Zwiastowania. Jest to Dzień Świętości Życia. Msze Święte tak jak w dzień powszedni. Na Mszach św. o godz. 15:00 i 18:00 będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. O godz. 18:00 Msza św. w intencji wszystkich Obrońców Życia; po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą błagalną o przebaczenie grzechu aborcji.
6. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej z grupy I odbędzie się dziś w niedzielę (21 marca) po Mszy o 9:30 w auli św. Benedykta. Spotkanie dla kandydatów z klasy siódmej z grup I i II odbędzie się w niedzielę (28 marca) po Mszy o 9:30. W najbliższy piątek (26 marca) na godz. 18:30 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 8 wraz z rodzicami na Drogę Krzyżową, po której odbędzie się nabożeństwo wręczenia krzyży.
8. W przyszłą niedzielę (28 marca) na wszystkich Mszach św. odbędzie się błogosławieństwo palm.
9. Świąteczna Spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych, odbędzie się w Wielki Poniedziałek i Wielki Wtorek (29 i 30 marca). Prosimy o zgłaszanie osób w kancelarii lub w zakrystii.
10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym, którzy wspierają naszą parafię, przekazując ofiary na tacę podczas niedzielnych Mszy św. lub na konto parafii. Przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia znajduje się skarbonka, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i na dekorację świąteczną. Zachęcamy również do składania jałmużny wielkopostnej, która wspomaga najuboższych. Za wszelkie ofiary serdeczne Bóg zapłać. Dzisiejsza składka z 3. niedzieli miesiąca przeznaczona jest na instalację fotowoltaiczną dla naszej parafii.
11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Teresa Żylska, lat 89 os. Słoneczne, Zbigniew Ferczyk, lat 96 os. Handlowe, Jadwiga Dobrowolska, lat 96 os. Centrum B, Zuzanna Zając, lat 86 os. Szklane Domy, Stanisław Frączek, lat 90 os. Centrum A, Wacław Ślusarczyk, lat 75 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (23 marca) o godz. 18:00.