1. Dzisiejsza niedziela (25 kwietnia) to światowy dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Rozpoczyna on tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Polecamy tę intencję szczególnej modlitwie wszystkich parafian.
2. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski.
3. W piątek (30 kwietnia) o godz. 18:00 rozpoczęcie nabożeństw majowych z procesją. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywać się będą: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30.
4. Od 1 maja przez cały miesiąc, od poniedziałku do soboty, zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
5. W sobotę (1 maja) przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu o godz. 16:45 rozpocznie się peregrynacja Matki Bożej Solidarności. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
6. W dniach od 1 maja do 8 maja br. w naszej Parafii, odbędzie się peregrynacja Matki Bożej Robotników Solidarności, kopii Krzyża Nowohuckiego i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy ludzi pracy na czele ze Związkiem Zawodowym „Solidarność”, wszystkich pracujących i bezrobotnych do wspólnej modlitwy.
Niech – mimo trudnej sytuacji pandemii – zgromadzą nas Matka Boża Solidarności Robotników oraz bł. ks. Jerzy i wyproszą nam swym wstawiennictwem szczególne Boże błogosławieństwo. Niech wspólna modlitwa, zachowująca wszelkie środki ostrożności, stanie się znakiem naszej wierności Bogu i zawierzenia Mu przez ręce Maryi naszych rodzin, miejsc pracy, wszystkich chorych i tych, co ich leczą, a także każdego młodego człowieka, często zagubionego w trudnej rzeczywistości dzisiejszego świata. Szczegóły peregrynacji na plakacie w gablocie. Peregrynacja rozpocznie się w sobotę (1 maja 2021r.) o godz. 16:45 i trwać będzie do soboty (8 maja 2021r.) do godz. 12:00. Główne dni peregrynacji to: 4 maja godz. 18:00 – Msza św. i modlitwa za Małopolski Region Solidarności, Hutników oraz ludzi pracy, 5 maja godz. 18:00 – Msza św. w intencji Służby Zdrowia, 6 maja godz. 18:00 – Msza św. w intencji nauczycieli i katechetów, 7 maja godz. 15:00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza św. w intencji chorych, 7 maja godz. 18:00 – Msza św. w intencji rodzin, dzieci i młodzieży, 8 maja godz. 12:00 – Msza św. i pożegnanie obrazu Matki Bożej. Szczegóły na plakatach oraz na stronie internetowej parafii.
7. Nasza Parafia serdecznie zaprasza na katechezy, które poprowadzi Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej. Katechezy rozpoczną się od poniedziałku (26 kwietnia) i będą głoszone, w każdy poniedziałek i piątek o godz. 19:00 w kościele. Zapraszamy każdego.
8. Za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii i z okazji 3. niedzieli miesiąca wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
9. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Oleś, lat 84 os. Szklane Domy; Anna Wieczorek, l. 66 os. Centrum A; Eugenia Twaróg, l. 96 os. Szkolne; Jan Laprus, l. 73 os. Centrum C; Dorota Nowak, l. 92 os. Szkolne; Zdzisław Paczyński, l. 93 os. Centrum A; Ryszard Gadomski, l. 82, os. Centrum A; Emilia Łuka, l. 90 os. Szklane Domy; Anna Tomczuk, l. 92 os. Szkolne; Edmund Śliwiński, l. 64 Niepołomice; Kazimierz Cybulski, l. 91 os. Słoneczne; Jarosława Niedziela, l. 49 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (27 kwietnia) o godz. 18:00.