1. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Dzisiaj o godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem majowym. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Stanisława biskupa i męczennika.
2. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywać się będą: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30.
3. W dniach od 1 maja do 8 maja nasza Parafia przeżywa peregrynację Matki Bożej Robotników Solidarności, kopii Krzyża Nowohuckiego i relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Szczegóły na plakatach.
4. Od 1 maja przez cały miesiąc, od poniedziałku do soboty, zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
5. W poniedziałek (3 maja) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00. W czasie każdej Eucharystii odnowimy jasnogórskie śluby narodu polskiego oraz prosić będziemy o światło Ducha Świętego i pomyślność w czasie egzaminów dla tegorocznych maturzystów. Kancelaria parafialna w tym dniu będzie nieczynna.
6. We wtorek (4 maja) przypada święto św. Floriana, patrona hutników. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00, w intencji Regionu Małopolskiej Solidarności, Hutników i Ludzi Pracy, której przewodniczyć będzie o. Opat Piotr Chojnacki.
7. W środę (5 maja) wspomnienie św. Stanisława Kaźmierczyka, kapłana, patrona Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. Zapraszamy na Msze św. o godz. 18:00 w intencji lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz wolontariuszy. Mszy św. przewodniczyć będą kapelani szpitali: na Ujastku i Żeromskiego.
8. W czwartek (6 maja) przypada pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy również nauczycieli, wychowawców i katechetów.
9. W piątek (7 maja) przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. i spowiedź o stałych godzinach. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Mszę św. o godz. 15:00 w intencji chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Msza św. o godz. 18:00 o miłość społeczną w parafii. Składka w tym dniu na parafialny punkt charytatywny.
10. W sobotę (8 maja) o godz. 12:00 – Msza św. i pożegnanie obrazu Matki Bożej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
11. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 91 przystąpią do I Komunii św. Prosimy osoby, które nie biorą udziału w Komunii św. dzieci o wybranie innej godziny Mszy św. Dziękujemy za wyrozumiałość.
12. Publiczne Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek na os. Jagiellońskim 17 zaprasza uczniów klas VIII i ich rodziców do zapoznania się ze swą ofertą edukacyjną. Więcej informacji na plakacie i stronie www.dominik.edu.pl
13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Helena Piątkowska, lat 89 os. Słoneczne, Zofia Marzec, lat 68 os. Centrum A, Marek Dyka, lat 50 os. Górali. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (4 maja) o godz. 18:00.