1. Drodzy Parafianie! Za nami historyczne wydarzenie i wielkie przeżycie duchowe – Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej Robotników Solidarności. Mamy nadzieję, że wszyscy biorący w niej udział mieli okazję do duchowego ubogacenia się i umocnienia swojej wiary. Dziękujemy tym wszystkim Parafianom, którzy się zaangażowali w przygotowanie i organizację czasu Nawiedzenia: za czynny udział i pomoc w Liturgii tych dni – lektorom i ministrantom. Dziękujemy Rycerzom św. Jana Pawła II za pomoc w niesieniu obrazu. Dziękujemy za udział wszystkim delegacjom sztandarowym. Siostrze Iwonie serdecznie dziękujemy za przygotowanie wystroju kościoła. Księżom Gościom – dziękujemy za sprawowane Eucharystie i głoszone Słowo Boże.
2. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Macieja.
3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę o godz. 16:30.
4. Od 1 maja przez cały miesiąc, od poniedziałku do soboty, zapraszamy do naszego kościoła na Apel Jasnogórski o godz. 21:00.
5. We wtorek (11 maja) zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa. Prosimy o składanie próśb i podziękowań do skarbonki ustawionej przy figurze św. Józefa, które będziemy polecać podczas nabożeństwa.
6. W czwartek (13 maja) o godz. 18:00 – Msza św. i nabożeństwo ku czci bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny.
7. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy 7 (grupy I i II) w poniedziałek (10 maja) o godz. 17:00. Spotkanie dla klasy 8 (wszystkie grupy) w środę (12 maja) o godz. 17:00. Spotkania odbędą się w sali bł. Wincentego.
8. Od wtorku 11 maja rozpoczynają się zapisy dorosłych na przygotowanie do bierzmowania i potrwają do 30 maja. Zapisy są codziennie (oprócz poniedziałków) od godz. 9:00 do 21:00 na furcie klasztornej – osobiście u o. Michała. Bierzmowanie dorosłych odbędzie w środę (16 czerwca) o godz. 18:00 w naszym kościele.
9. Zapraszamy na katechezy drogi Neokatechumenalnej, które głoszone są w naszej parafii, w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 19:00 w kościele.
10. Za tydzień w niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00 i 12:30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 88 i 105 przystąpią do I Komunii św. Prosimy osoby, które nie biorą udziału w Komunii św. dzieci o wybranie innej godziny Mszy św. Dziękujemy za wyrozumiałość.
11. Niedziela za tydzień jest trzecią w maju. Ofiara z tacy będzie przeznaczona na inwestycje w naszej parafii – na instalację fotowoltaiczną.
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Bogusław Koleśnik, lat 64 os. Szkolne, Ryszard Bury, lat 69 os. Centrum C, Hanna Ubysz, lat 83 os. Szklane Domy, Krystyna Kuźma, lat 71 os. Szkolne, Katarzyna Tłuścik, lat 33 os. Centrum A, Władysława Dusza, lat 92 os. Hutnicze, Leokadia Zgorzelska, lat 95 os. Centrum A, Mieczysław Wirek, lat 81 os. Centrum B, Franciszka Partyka, lat 94 os. Szklane Domy, Ludwika Niemiec, lat 87 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (11 maja) o godz. 18:00.