1. Dziś I niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Jana Sarkandra.
2. Przypominamy, że na czas wakacji od 4 lipca do 29 sierpnia br., nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12:30. Msza św. za parafię i sakrament chrztu będzie udzielany o godz. 11:00.
3. Dzisiaj (4 lipca) na Mszy św. o godz. 11:00 modlimy się w intencji o. Karola Taflińskiego w 10 rocznicę święceń kapłańskich, z podziękowaniem za posługę w naszej parafii.
4. We wtorek (6 lipca) o godz. 18:00 Msza św. i chór uwielbienia Boga z Rycerstwem św. Michała Archanioła.
5. W czwartek (8 lipca) o godz. 18:00 Msza św. i modlitwy za rodziny za przyczyną bł. Edmunda Bojanowskiego.
6. Wspólnota Odnowy w Duchu św. Metanoia udaje się w tym tygodniu na rekolekcje. Prosimy o modlitwę za uczestników rekolekcji.
7. Miesiąc lipiec jest tradycyjnie miesiącem czci Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Wspólnota Czcicieli Najdroższej Krwi Chrystusa zaprasza do wspólnej modlitwy, w każdy wtorek i czwartek, w kaplicy bł. Wincentego Kadłubka, po Mszy św. o godz. 8:00.
8. Przeprowadzona w ubiegłą niedzielę zbiórka na rzecz ofiar pożaru w Nowej Białej wyniosła: 10 tys. 236 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim za złożone ofiary i chrześcijańską solidarność z ofiarami żywiołu.
9. Nasza parafia przekazała 1000 zł. polskim misjonarzom. Ofiary zebrano podczas poświęcenia pojazdów.
10. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy” pod takim hasłem odbędzie się w dniach od 6 do 11 sierpnia 41 Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę będą prowadzone w parafii NMP Królowej Polski w Krakowie – Bieńczycach. Szczegółowe informacje organizacyjne znajdują się na stronie internetowej pielgrzymki oraz plakatach.
11. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Na trasach wakacyjnych wędrówek nie omijajmy świątyń. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w kościele było nacechowane powagą i należną czcią dla Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju na Mszy św., niech on będzie stosowny do miejsca do którego przychodzimy.
12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Krzysztof Wąż, lat 64 os. Stalowe, Władysława Wiśniewska, lat 87 os. Szkolne, Teresa Jagieła, lat 86 os. Centrum C, Natalia Kowalska, lat 91 os. Stalowe, Ryszard Olejarczyk, lat 83 os. Szkolne, Irena Poręba, lat 85 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (6 lipca) o godz. 18:00. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …