1. Jak co roku miesiąc sierpień w naszym kraju jest okazją do abstynencji od alkoholu i modlitwy w intencji trzeźwości Polaków. Niech sierpniowa abstynencja od napojów alkoholowych w roku 80 rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana, patrona trzeźwości i roku beatyfikacji wielkiego apostoła trzeźwości Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaowocuje dobrymi postanowieniami. Deklaracje abstynencji można wpisać do księgi wyłożonej na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  2. We wtorek (10 sierpnia) po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa.
  1. W czwartek (12 sierpnia) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego z modlitwą za rodziny naszej parafii.
  2. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Jana Sarkandra.
  3. W ramach nowenny przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy, w każdą sobotę o godz.17:15 na nabożeństwo różańcowe z rozważaniami Jego autorstwa.
  4. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 11 i 12 września 2021r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
  5. Zbliżamy się do uroczystości odpustowej w naszej parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystości te poprzedzi triduum od poniedziałku do środy o godz. 18:00, które poprowadzi ks. dr Józef Morawa. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów oraz asystę procesyjną, na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w czwartek (26 sierpnia) o godz. 18:00, podczas której zostanie poświęcona sukienka na ikonę Matki Bożej Częstochowskiej, wykonana ze składanych wot. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie
  6. Opat Eugeniusz Augustyn.
  7. Za tydzień, w niedzielę (15 sierpnia) przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Będzie to także trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele – na spłatę instalacji fotowoltaicznej.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Tomasz Farys, lat 43 os. Szkolne, Julian Piekarski, lat 97 os. Szklane Domy, Janina Garbala, lat 92 os. Hutnicze, Józef Domagała, lat 69 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (10 sierpnia) o godz. 18:00.