1. Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i całym naszym narodzie. Deklaracje abstynencji można wpisać do księgi wyłożonej na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  2. W czwartek (26 sierpnia) odbędą się uroczystości odpustowe w naszej parafii. W tym roku dziękować będziemy za 38 lat istnienia naszej parafii i za 10 lat koronacji obrazu Matki Bożej znajdującej się w ołtarzu głównym. W dniach 23, 24 i 25 sierpnia – zapraszamy na Triduum Maryjne przygotowujące nas bezpośrednio do uroczystości odpustowych. Poprowadzi je ks. Józef Morawa. Przygotowania duchowe łączyć będziemy z Mszą św. wieczorną o godz.18.00. W tych dniach zachęcamy też do spowiedzi. Bardzo prosimy o duchowe wykorzystanie tego czasu. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów oraz asystę procesyjną. W tym dniu Msze św. odprawiane będą w następującym porządku: 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 oraz uroczysta Msza św. o godz. 18:00, podczas której zostanie poświęcona sukienka na obraz Matki Bożej Częstochowskiej, wykonana ze składanych wot. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie o. Opat Eugeniusz Augustyn – opat prezes Polskiej Kongregacji Cystersów.
  3. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. W tym tygodniu imieniny obchodzi: w sobotę (28 sierpnia) o. Augustyn Spasowicz – proboszcz. Życzymy Ojcu wielu łask Bożych i zdrowia.
  5. W ramach nowenny przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy, w każdą sobotę o godz.17:15 na nabożeństwo różańcowe z rozważaniami Jego autorstwa.
  6. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rzecz naszej parafii: składane na tacę i przesyłane na konto parafialne.
  7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 11 i 12 września 2021r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
  8. Od wtorku (24 sierpnia) rozpoczynają się zapisy dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zapisać się można codziennie (oprócz poniedziałków) od godz. 9:00 – 21:00 na furcie klasztornej osobiście u o. Michała.
  9. Opactwo Mogilskie w przyszłym roku będzie obchodzić 800-lecie swego istnienia i działalności. Z tej okazji została wydana książka autorstwa o. Korneliusza poświęcona św. Bernardowi – Rozkrzewicielowi Zakonu Cystersów pt.:„Płomienne serce oddane Jezusowi i Maryi”. Książkę można nabyć u nas przed kościołem oraz w Mogile.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Tadeusz Kołodziej, lat 65 os. Szkolne, Andrzej Bator, lat 74 os. Centrum A, Helena Dąbrowska, lat 79 os. Szkolne, Barbara Martynowska, lat 61 os. Stalowe, Elżbieta Miler, lat 68 os. Centrum B, Andrzej Latała, lat 80 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (24 sierpnia) o godz. 18:00.