• Trwa sierpień – miesiąc trzeźwości. Serdecznie zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji trzeźwości w naszych rodzinach i całym naszym narodzie. Deklaracje abstynencji można wpisać do księgi wyłożonej na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  • Dziękujemy za wszystkie ofiary składane dziś na składkę, a także przesyłane bezpośrednio na konto parafii, które przeznaczymy na spłatę instalacji fotowoltaicznej.
  • W tym tygodniu imieniny obchodzą: w środę (18 sierpnia) o. Benignus Deptuła, w piątek (20 sierpnia) o. Bernard Koprowski. Życzymy Ojcom wielu łask Bożych i zdrowia.
  • We wtorek (17 sierpnia) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  • Biuro Radia Maryja zaprasza na Mszę św. w środę (18 sierpnia) o godz. 18:00. Przed Mszą św. o godz. 17:00, adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy bł. Wincentego.
  • W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Chrystusa Króla.
  • W ramach nowenny przed beatyfikacją kardynała Stefana Wyszyńskiego zapraszamy, w każdą sobotę o godz.17:15 na nabożeństwo różańcowe z rozważaniami Jego autorstwa.
  • Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Warszawy na beatyfikację Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego w dniach 11 i 12 września 2021r. Szczegóły i zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Zbliżamy się do uroczystości odpustowej w naszej parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej. Uroczystości te poprzedzi triduum od poniedziałku do środy o godz. 18:00, które poprowadzi ks. dr Józef Morawa. Serdecznie zapraszamy rodziny naszej parafii, dzieci komunijne, dzieci do sypania kwiatów oraz asystę procesyjną, na uroczystą Mszę św., która odbędzie się w czwartek (26 sierpnia) o godz. 18:00, podczas której zostanie poświęcona sukienka na obraz Matki Bożej Częstochowskiej, wykonana ze składanych wot. Mszy św. odpustowej przewodniczyć będzie o. opat Eugeniusz Augustyn – opat prezes Polskiej Kongregacji Cystersów.
  • W minionym tygodniu odeszli do Pana: Helena Spisak, lat 86 os. Stalowe, Małgorzata Konik-Tatara, lat 61 os. Handlowe, Marianna Bieling, lat 82 os. Centrum C, Genowefa Sajak, lat 89 os. Centrum A, Leokadia Panopulo, lat 85 os. Centrum B, Wit Rogowski, lat 80 os. Szklane Domy, Irena Staniszewska, lat 74. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (16 sierpnia) o godz. 18:00.