OGŁOSZENIA PARAFIALNE

23 Niedziela Zwykła – 5 września 2021r.

 1. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Dzisiaj o godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Stanisława biskupa i męczennika. Spotkanie zelatorów Róż Różańcowych odbędzie się w poniedziałek (13 września) o godz. 18:45 w Sali bł. Wincentego. Nasza parafia organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Diecezjalną Róż różańcowych do Łagiewnik, która odbędzie się 25 września. Zapisy u o. Gerarda i w kancelarii.
 2. Dziś w niedzielę (5 września) przed kościołem, od godz. od 8:00 – 14:00 można skorzystać z pomocy rachmistrzów i spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym 2021. Wymagany jest numer PESEL.
 3. Dzisiejsza niedziela ogłoszona została jako dzień solidarności z Afganistanem. Pamiętajmy w modlitwie o ludziach doświadczających obecnie wielkiej tragedii. Od dziś można wesprzeć potrzebujących pomocy uchodźców ofiarą do skarbonki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Ofiary zostaną przekazane do dyspozycji potrzebującym przez Caritas i wydział Charytatywny naszej archidiecezji.
 4. Msza św. z udziałem czcicieli św. Michała Archanioła we wtorek (7 września) o godz. 18:00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W środę (8 września) o godz. 19:00 w Sali św. Jana Pawła II odbędzie się spotkanie katechetów uczących na terenie naszej parafii.
 6. W czwartek (9 września) o godz. 18:00 Msza św. i nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.
 7. W czwartek (9 września) o godz. 19:00 w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci, które rozpoczną przygotowanie do przyjęcia I Komunii św.
 8. Po wakacyjnej przerwie powracamy do stałego porządku Mszy św. Zapraszamy na niedzielne Msze św. o godz. 9:30 – młodzież z klas 6, 7 i 8, natomiast na Mszę św. o godz. 11:00, dzieci przedszkolne i dzieci z klas 1, 2, 3, 4 i 5 Szkół Podstawowych. Msza św. o godz. 12:30 z modlitwą za parafian.
 9. Trwają zapisy dorosłych do sakramentu bierzmowania. Zapisać się można codziennie (oprócz poniedziałków) od godz. 9:00 – 21:00 na furcie klasztornej osobiście u o. Michała. Bierzmowanie jest planowane na środę (29 września).
 10. Od października rusza u nas nowa wspólnota uwielbienia JASPIS. Ponieważ wspólnota utrzymuje się z własnej pracy, to zapraszamy osoby szukające jej na stałe w wieku od 18 do 30 roku życia, które nie tylko chcą tworzyć wspólnotę, ale chcą z nią od 8:00 do 16:00 pracować, zarabiać i szerzyć dobro. Informacje na temat wspólnoty umieszczone są na stronie internetowej i Facebooku parafii.
 11. Centrum Kształcenia Ustawicznego – bezpłatne liceum i szkoła policealna dla dorosłych na os. Szkolnym 21, zaprasza do zapisów do szkół do końca września.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Grażyna Trzeciak, lat 67 os. Centrum C, Janina Pawłowska, lat 79 os. Centrum C, Wiesława Dyduła, lat 72 os. Hutnicze, Elżbieta Uniejewska, lat 90 os. Centrum B, Helena Kruk, lat 86 os. Centrum A, Maria Weiss, lat 92 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (7 września) o godz. 18:00.