OGŁOSZENIA PARAFIALNE

24 Niedziela Zwykła – 12 września 2021 r.

 1. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Podwyższenia Krzyża Świętego.
 2. Spotkanie zelatorów Róż Różańcowych odbędzie się w poniedziałek (13 września) o godz. 18:45 w sali bł. Wincentego. Nasza parafia organizuje wyjazd na Pielgrzymkę Diecezjalną Róż różańcowych do Łagiewnik, która odbędzie się 25 września. Zapisy u o. Gerarda i w kancelarii.
 3. W poniedziałek (13 września) o godz. 18:00 rozpoczynają się uroczystości odpustowe w Sanktuarium Krzyża Św. w Mogile. Msza św. dla chorych w piątek (17 września) o godz. 11:30. Główna Msza św. odpustowa w przyszłą niedzielę (19 września) o godz. 11:00. Szczegóły na plakatach w gablotach.
 4. We wtorek (14 września) po Mszy św. o godz. 18:00 odbędzie się nabożeństwo do św. Józefa z czytaniem próśb.
 5. Msza św. w intencji Ojca Św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz ofiarodawców w środę (15 września) o godz. 18:00. Przed Mszą św. modlitewne czuwanie w kaplicy bł. Wincentego o godz. 17:00.
 6. W czwartek (16 września) imieniny obchodzi o. Korneliusz Jackiewicz. Prośmy w modlitwie o zdrowie i potrzebne łaski dla solenizanta.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane do puszki na rzecz Afgańczyków. Zebrano 3 550 zł. Ofiary zostały przekazane do dyspozycji potrzebującym do wydziału Charytatywnego naszej archidiecezji.
 8. Od października rusza u nas nowa wspólnota uwielbienia JASPIS. Ponieważ wspólnota utrzymuje się z własnej pracy, to zapraszamy osoby szukające jej na stałe w wieku od 18 do 30 roku życia, które nie tylko chcą tworzyć wspólnotę, ale chcą z nią od 8:00 do 16:00 pracować, zarabiać i szerzyć dobro. Informacje na temat wspólnoty umieszczone są na stronie internetowej i Facebooku parafii.
 9. Publiczne Przedszkole ”Glukusie” w Krakowie ul. Ujastek 5b dysponuje kilkoma wolnymi miejscami dla dzieci najmłodszych od 2,5 roku życia. Informacje w sekretariacie.
 10. Za tydzień w niedzielę (19 września) będziemy gościć w naszej parafii ks. Michalitów, którzy będą głosić Słowo Boże i zbierać przed kościołem dowolne ofiary na budowę kościoła w Młochowie koło Nadarzyna.
 11. Za tydzień w niedzielę (19 września) składka przeznaczona będzie na inwestycje przy naszej parafii (spłata instalacji fotowoltaicznej).
 12. W sobotę (25 września) po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich, do naszego kościoła na wieczór zawierzenia. Będzie to adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z rozważaniami o modlitwie. Modlitwę poprowadzą młodzi wywodzący się z różnych wspólnot.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Kazimierz Łotocki, lat 62 os. Szkolne, Grażyna Trzeciak, lat 66 os. Centrum C, Lucjanna Kozakiewicz, lat 87 os. Centrum C, Regina Grochala, lat 88 os. Hutnicze, Eleonora Marcinek, lat 95 os. Centrum A, Stanisław Krzywda, lat 70 os. Słoneczne, Beata Starzyk, lat 51 os. Hutnicze, Józefa Kuczerepa, lat 91 os. Handlowe, Zdzisław Wypych, lat 89 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (14 września) o godz. 18:00.