1. W dzisiejszą niedzielę (26 września) po raz pierwszy w naszej archidiecezji obchodzimy diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Zachęcamy wszystkich do duchowego włączenia się w tę inicjatywę. Obejmijmy modlitwą młodych naszej Parafii i Diecezji. Jest możliwość złożenia ofiary, która przeznaczona zostanie na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszym dekanacie. Ofiarę można złożyć do skarbonki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
 2. W ostatnich latach wytworzył się w Polsce i na świecie zwyczaj odmawiania Koronki do Bożego Miłosierdzia na skrzyżowaniach ulic miast. W tym roku do tej modlitwy zapraszamy naszych parafian we wtorek (28 września) o godz. 15:00. Spotkamy się przy skrzyżowaniu ulicy: Alei Solidarności i ul. Struga (obok starej kaplicy).
 3. W środę (29 września) wspominamy św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Wszystkim solenizantom wśród nich o. Michałowi, życzymy wielu łask Bożych i błogosławieństwa. W tym dniu na Mszy św. o godz. 18:00, odbędzie się bierzmowanie osób dorosłych.
 4. Nabożeństwa Różańcowe rozpoczniemy w piątek (1 października). O godz. 8:30 prowadzić różaniec będą Róże Różańcowe, a o godz. 17:15 różaniec poprowadzą dzieci i młodzież. W niedzielę (3 października) zapraszamy na procesję Różańcową o godz. 16:00. Zapraszamy asystę procesyjną. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca (1 października). Nabożeństwa i spowiedź o stałych godzinach. Składka w tym dniu na parafialny punkt charytatywny Caritas. Msza św. o miłość społeczną w parafii o godz. 18:00.
 6. W pierwszą sobotę miesiąca (2 października) zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
 7. Ksiądz Sławomir Bednarz – michalita dziękuje za ofiary złożone na budowę kościoła w Młochowie koło Nadarzyna. Zebrał: 13 tys. 750 zł.
 8. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę, z przeznaczeniem na spłatę instalacji fotowoltaicznej.
 9. W najbliższą niedzielę (3 października) w naszej wspólnocie parafialnej będziemy gościć przedstawicieli Księgarni Świętego Pawła. Zachęcamy do zakupu Ewangelii 2022, dzięki której można każdego dnia rozważać Słowo  Boże i przybliżać się ku świętości. Można będzie zakupić również książki z duchowości katolickiej. A dla tych, którzy jeszcze nie mają w domu Pisma Świętego, to będzie doskonała okazja, aby je zakupić.
 10. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 zapraszamy na spotkanie oraz różaniec w przyszłą niedzielę (3 października). Spotykamy się o godz. 15:30 przed furtą klasztorną. Zapisy młodzieży z klas 7 do bierzmowania – w niedzielę (10 października) po mszy o godz. 9:30. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży w każdą środę października o godz. 17:15.
 11. Przychodnia na os. Szkolnym informuje o możliwości przyjęcia 3 dawki szczepionki przeciwko COVID-19 dla osób po 50 roku  życia zaszczepionych szczepionkami Pfizer, Astra Zeneca oraz Johnson & Johnson, u których minęło 6 miesięcy od pełnego zaszczepienia.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Marian Duchan, lat 69 os. Szklane Domy, Wiesława Skrzypczak, lat 88 os. Szkolne, Antonina Turek, lat 98 os. Centrum C, Adela Przybyłko, lat 78 os. Szkolne, Zofia Ziąbka, lat 94 os. Hutnicze, Paweł Węglowski, lat 38 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (28 września) o godz. 18:00.