1. Dziś I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:00 oraz popołudniu o godz. 17:15. O godz. 8:30 różaniec prowadzą Róże Różańcowe, a o godz. 17:15 różaniec poprowadzą dzieci i młodzież. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Królowej Różańca Świętego. Dziś w niedzielę (3 października) o godz. 16:00, odbędzie się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną i wszystkich wiernych.
 2. Dziś w niedzielę (3 października) w naszej wspólnocie parafialnej gościmy przedstawicieli Księgarni Świętego Pawła. Zachęcamy do zakupu Ewangelii na 2022r., dzięki której można każdego dnia rozważać Słowo  Boże. Można zakupić również książki z duchowości katolickiej oraz Pismo Święte.
 3. Kandydatów do bierzmowania z klasy 8 zapraszamy na spotkanie oraz różaniec dzisiaj w niedzielę (3 października). Spotykamy się o godz. 15:30 przed furtą klasztorną. Zapisy młodzieży z klas 7 do bierzmowania – w niedzielę (10 października) po mszy o godz. 9:30. Nabożeństwa różańcowe dla młodzieży, w każdą środę października o godz. 17:15.
 4. Jutro w poniedziałek (4 października) o godz. 19:00 w dolnym kościele odbędzie się pierwsze spotkanie wspólnoty Jaspis. Będzie to spotkanie organizacyjne. Na ławkach leżą upominki z drobnym prezentem oraz szczegółowa informacja na temat wspólnoty. Bardzo prosimy, aby zabrać je ze sobą do domu.
 5. W tym tygodniu (7 października) przypada pierwszy czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo, w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 18:00.
 6. W sobotę (9 października) obchodzimy święto bł. Wincentego Kadłubka, drugiego patrona naszej Parafii. Zapraszamy wszystkich parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 18:00, w intencji naszej Parafii, której przewodniczyć będzie ks. Piotr Cempel.
 7. Dziękujemy za złożone ofiary do skarbonki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Przeznaczamy je na inicjatywy podejmowane dla młodzieży w naszym dekanacie. Zebrano 1250 zł.
 8. W przyszłą niedzielę (10 października) obchodzimy XXI Dzień Papieski. Młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodych ludzi, których nie stać na utrzymanie i uzyskanie dobrego wykształcenia.
 9. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok od pierwszej niedzieli grudnia, w każdą niedzielę przed wybraną Mszą Świętą (9:00, 12:00, 18:30). Za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych modlimy się na różańcu przez cały listopad w dni powszednie o 17:30. Serdecznie zachęcamy do polecenia swoich zmarłych modlitwie całej naszej parafialnej wspólnocie.
 10. Pani katechetka Sylwia Jagielska zaprasza młodzież klas 7, 8 i starszą na spotkania w każdy czwartek o 18:00 do salki parafialnej ” Jana Pawła II” Wejście od os. Szkolnego, tak jak do Spotkania tej grupy Face to face (czyt. fejs tu fejs) opierają się na Bogu i serdecznymi kontaktami między młodzieżą. Zapraszamy.
 11. Zapraszamy na katechezy Drogi Neokatechumenalnej, które rozpoczną się w naszej parafii od poniedziałku (11 października) i będą głoszone w każdy poniedziałek i piątek o godzinie 19:00, w dolnym kościele. Zapraszamy każdego.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jerzy Kociołek, lat 88 os. Centrum C, Zofia Bubak, lat 91 os. Centrum C, Stanisław Rogulski, lat 74 os. Centrum D, Borys Światłon, lat 0 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (5 października) o godz. 18:00.