1. Od dzisiejszej niedzieli (24 października) rozpoczynamy tydzień misyjny. Modlitwą i ofiarą wspierajmy dzieła misyjne Kościoła.
  2. Rozpoczął się XVI Synod Zwyczajny Biskupów pod hasłem „Ku kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Cały Kościół podejmuje refleksję nad tematami aktualnymi dla jego życia. Papież Franciszek zaproponował, aby wszyscy włączyli się w to dzieło. Zachęcamy do refleksji nad tematami synodalnymi i rozmowy o nich, czyli szukania wspólnej drogi. Lista tematów – pytań, które papież nam polecił jest przygotowana na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do zabrania kartek do domu i przemyślenia tych tematów. Wszystkich chcących podzielić się swoją refleksją zapraszamy na spotkanie w środę (3 listopada) o godz. 19:00 w auli św. Benedykta – wejście od strony furty.
  3. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:00 oraz popołudniu o godz. 17:15, a w niedzielę o godz. 16:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: dorosłych, młodzież i dzieci. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. Również w tą w niedzielę (24 października) w kruchcie kościoła przyjmujemy wypominki za zmarłych – jednorazowe i roczne. Za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok od pierwszej niedzieli grudnia (w niedzielę o godz. 9:00, 12:00, 18:30). Za zmarłych poleconych w wypominkach jednorazowych modlić się będziemy na różańcu przez cały listopad w dni powszednie o 17:30. Wypominki przyjmujemy również w kancelarii parafialnej. Kartki na wypominki wyłożone są na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  5. W poniedziałek (25 października) o godz. 15:00 w sali bł. Wincentego (wejście tak jak do kancelarii – proszę dzwonić domofonem) odbędzie się bezpłatne badanie parametrów stanu zdrowia – przed kościołem pani doktor Anna Borecka udziela szczegółowych informacji.
  6. W czwartek (28 października) zapraszamy dzieci, młodzież i wszystkich chętnych na spotkanie ze świętymi. Prosimy przebrać się za ulubionego świętego lub świętą. Najpierw różaniec tak jak zawsze o godz. 17:15, a potem spotkanie w radości, w sali św. Benedykta. Serdecznie zapraszamy i ufamy (tak zapewniają siostry), kto przyjdzie nie będzie żałował.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i konto parafialne z racji 3. niedzieli października. Tym samym informujemy, że instalacja fotowoltaiczna dla naszej parafii została spłacona w całości. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie. Za ofiarodawców i wszystkich, którzy wspierają naszą parafię, ofiarujemy Mszę św. w najbliższa środę (27 października) o godz. 18:00.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Emilia Jaworek, lat 86 os. Szkolne, Helena Paliga, lat 93 os. Stalowe, Janina Gut, lat 94 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (26 października) o godz. 18:00.