1. W sobotę (13 listopada) kapituła naszego klasztoru w Mogile, wybrała nowego opata. Został nim o. Adrian Mróz. Życzymy Ojcu Opatowi Adrianowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej – patronki naszego Zakonu.

 1. W tym tygodniu różaniec o godz. 8:30 prowadzi Róża św. Marii Goretti. Msza św. za zmarłych członków żywego różańca, w poniedziałek (15 listopada) o godz. 8:00. W dni powszednie nabożeństwo wypominkowe za zmarłych o godz. 17:30, a w niedzielę o godz. 9:00, 12:00 i 18:30.

 2. Dziś w niedzielę (14 listopada) przeżywamy, ustanowiony przez papieża Franciszka, V Światowy Dzień Ubogich. Przed kościołem młodzież przeprowadza zbiórkę do puszek, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na organizację Święta Ubogich w Krakowie i na dzieła pomocy biednym w parafii. W naszej parafii zebrane środki przeznaczymy na pomoc przedświąteczną dla potrzebujących.

 3. Dzisiaj w niedzielę (14 listopada) po Mszy św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30, przed kościołem, jest możliwość zakupu obrazu świętych (wyszywanych ręcznie). W ten sposób można wspomóc p. Marię, która potrzebuje pomocy.

 4. Dzisiaj (14 listopada) po Mszy św. o godz. 9:30 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klasy siódmej (grupy I i II). W środę (24 listopada) o godz. 18:00 – spotkanie dla grupy (III i IV), a o godz.19:00 – spotkanie z rodzicami uczniów z klasy siódmej w auli św. Benedykta. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.

 5. We wtorek (16 listopada) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Jana Pawła II.

 6. Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz za ofiarodawców, w środę (17 listopada) o godz. 18:00.

 7. W czwartek (18 listopada) o godz. 19:00, w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 8. Chór parafialny prowadzi nabór do wszystkich głosów. Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania, gdyż nie jest wymagana znajomość nut. Próby odbywają się w niedzielę o godz. 19:00 w sali Światło Życie. Dziś w niedzielę (14 listopada) podczas Mszy św. o godz.17:00, chór będzie obchodzi 5-lecie działalności. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

 9. Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym z os. Centrum C, dziękuje wszystkim parafianom za okazaną życzliwość. Zebrali: 2 tys. 999 zł.

 10. Rodzina bł. Edmunda Bojanowskiego, organizuje wyjazd do Cieszyna w niedzielę (21 listopada) na spektakl pt.: „Gość oczekiwany”. Wyjazd o godz. 13:00, koszt – 50 zł. Zapisy w kancelarii i w zakrystii do poniedziałku włącznie.

 11. Za tydzień w niedzielę (21 listopada) Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata przypada 3. niedziela miesiąca. Składka z tej niedzieli będzie przeznaczona na nową inwestycję w naszym kościele. Będą zakładane maty grzewcze na ławkach. Mając swój prąd z instalacji fotowoltaicznej możemy dodatkowo ogrzewać nasz kościół. Prosimy o ofiary na wykonanie tych prac.

 12. Za tydzień w niedzielę (21 listopada) zapraszamy na Mszę św. o godz. 17:00, w intencji żyjących i zmarłych z Solidarności oraz ludzi pracujących. Po Mszy św. w dolnym kościele konferencja pt.: Dekalog.

 13. W niedzielę (21 listopada) po Mszy św. o godz.11:00, w dolnym kościele, odbędzie się pierwsze spotkanie wyłącznie dla małżeństw. Spotkanie poprowadzi Wspólnota Jaspis. Spotkanie będzie czysto rozpoznawcze i jest odpowiedzią na potrzebę wsparcia rodzin w materiach emocjonalnych, materialnych oraz budowania dialogu między małżonkami oraz na linii kościół – rodzina o trudnych i czasem kontrowersyjnych tematach. Wspólnota zatroszczyła się o zorganizowanie dla dzieci animatorów i atrakcji, z których dzieci będą mogły skorzystać.

 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Cecylia Kowalczyk, lat 80 os. Stalowe, Irena Więckowska, lat 87 os. Handlowe, Maria Boratyn, lat 90 os. Szkolne, Wanda Gądek, lat 93 os. Słoneczne, Marianna Sarosiek, lat 89 os. Hutnicze, Alojzy Miszta, lat 93 os. Hutnicze, Marian Jaźwiec, lat 77 os. Szkolne, Danuta Szymańska, lat 90 os. Centrum D. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (16 listopada) o godz. 18:00.