1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Trwa zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać do kosza wystawionego na kościele. W kruchcie kościoła i w kancelarii są do nabycia świece Caritas, stroiki świąteczne oraz poświęcone opłatki wigilijne. Zebrane ofiary zostaną przekazane na działalność Caritas.
 2. Witamy serdecznie o. Wincentego Zakrzewskiego, który został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej Parafii. Życzymy Ojcu Wincentemu opieki Matki Bożej Częstochowskiej.
 3. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża św. Józefa.
 4. We wtorek (14 grudnia) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do św. Józefa z czytaniem próśb.
 5. W środę (15 grudnia) Msza św. w intencji Ojca św., Ojczyzny, Radia Maryja, Telewizji Trwam i ofiarodawców. Przed Mszą św. o godz. 17:00 czuwanie modlitewne w kaplicy bł. Wincentego.
 6. W czwartek (16 grudnia) o godz. 19:00, w kościele, odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. Parafia MB Królowej Polski zaprasza na poświęcenie figury MB Królowej Pokoju – upamiętnienia „Duchownych Niezłomnych” – pomordowanych i prześladowanych przez komunistów. Poświęcenie będzie mieć miejsce w czwartek (16 grudnia) o godz. 18:00 w Arce Pana.
 8. Paczki dla ubogich naszej parafii będą wydawane w czwartek (16 grudnia) od godz. 9:30 – 12:00. Paczki będą rozdawane tylko naszym parafianom. Przy odbiorze paczki prosimy o okazanie dowodu osobistego.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Zebraliśmy do puszki na rzecz Pomoc Kościołowi na Wschodzie: 2600 zł.
 10. W tym roku wizyta duszpasterska (kolęda) z powodu pandemii będzie wyglądać następująco: odwiedzimy osobiście tylko te rodziny, które na piśmie przekażą nam swoje zaproszenie (na kartce, która została przygotowana i znajduje się w kościele przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia). Prosimy, aby te kartki przynieść do kościoła lub kancelarii parafialnej do 30 XII 2021 roku. Abyśmy mogli zaplanować czas kolędowych odwiedzin. Pozostałych, którzy obawiają się naszej wizyty, będziemy zapraszać na Mszę Święta do naszego kościoła, która będzie sprawowana w intencji wszystkich rodzin, z wyznaczonego osiedla, w niedzielę o godz. 12:30.
 11. Tradycyjnie, w Niedzielę Świętej Rodziny (26 grudnia), odprawimy Mszę św. w intencji małżeństw, które w roku 2021 obchodzą swój jubileusz zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
 12. Za tydzień w niedzielę (19 grudnia) przed kościołem od godz. 8:00 –14:00 Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej (os. Centrum C) przeprowadzi kiermasz wyrobów świątecznych.
 13. Od czwartku (16 grudnia) rozpoczniemy rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z nauką i na konferencję dla małżonków i rodziców o godz. 19:00. W piątek (17 grudnia) Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 18:00, a o godz. 19:00 konferencja dla wszystkich, w sobotę (18 grudnia) spotkanie rekolekcyjne dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania o godz. 16:30. Msza św. z nauką o godz. 18:00 i czuwanie adwentowe przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19:00 do 21:00. W niedzielę nauki rekolekcyjne na każdej Mszy św. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy podczas Mszy św., konferencji i adoracji.
 14. Za tydzień trzecia niedziela grudnia. Składka będzie przeznaczona na inwestycje parafialne (na maty grzewcze na ławkach).
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jerzy Mazurkiewicz, lat 87 os. Centrum D, Stanisław Cieślak, lat 69, Weronika Dziadkowiec, lat 86 os. Stalowe, Piotr Bakalarski, lat 78 os. Stalowe, Olga Łudzik, lat 90 os. Centrum A, Bogusława Grociak, lat 66 os. Hutnicze, Maria Piwowarczyk, lat 94 os. Centrum A, Aniela Maroszek, lat 95 os. Hutnicze, Renata Wandas, lat 50 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (14 grudnia) o godz. 18:00.