1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiane są o godz. 6:30. Zachęcamy do podjęcia dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Trwa zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać do kosza wystawionego pod chórem. W kruchcie kościoła i w kancelarii są do nabycia świece Caritas, stroiki świąteczne oraz poświęcone opłatki wigilijne.
  2. Dzisiaj w niedzielę (19 grudnia) przed kościołem od godz. 8:00 –14:00 Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztaty Terapii Zajęciowej, prowadzi kiermasz wyrobów świątecznych.
  3. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Dziś trzecia niedziela grudnia. Składka jest przeznaczona na inwestycje parafialne – na maty grzewcze na ławkach.
  4. Dziś harcerze ze Szczepu Tęczowego przynieśli do naszego kościoła Betlejemskie Światło Pokoju. Zabierzmy to światło do naszych domów.
  5. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Paczki dla ubogich naszej parafii będą wydawane we wtorek (21 grudnia) od godz. 9:30 – 12:00. Paczki będą rozdawane tylko naszym parafianom. Przy odbiorze paczki prosimy o okazanie dowodu osobistego.
  7. W piątek (24 grudnia) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele odprawiane będą o godz. 6:30 i 8:00. Zachęcamy do przeżywania wigilii zgodnie z naszą polską i chrześcijańską tradycją: zachowanie postu, lektury opisu narodzenia Jezusa z Ewangelii św. Łukasza, wspólnej modlitwy i łamania poświęconym opłatkiem przed wieczerzą wigilijną. Serdecznie zapraszamy do udziału w Pasterce o godz. 24:00 (ofiary z tacy będą przeznaczone na fundusz ratowania życia).
  8. W sobotę (25 grudnia) przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według porządku niedzielnego. W niedzielę (26 grudnia) w święto Świętej Rodziny, wspominamy św. Szczepana. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
  9. W tym roku wizyta duszpasterska (kolęda) z powodu pandemii będzie wyglądać następująco: odwiedzimy osobiście tylko te rodziny, które na piśmie przekażą nam swoje zaproszenie (na kartce, która została przygotowana i znajduje się w kościele przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia). Prosimy, aby te kartki przynieść do kościoła lub kancelarii parafialnej do 30 XII 2021 roku. Abyśmy mogli zaplanować czas kolędowych odwiedzin. Pozostałych Parafian, będziemy zapraszać na Mszę Święta do naszego kościoła, która będzie sprawowana w intencji wszystkich rodzin, z wyznaczonego osiedla, w niedzielę o godz. 12:30.
  10. Tradycyjnie, w Niedzielę Świętej Rodziny (26 grudnia), odprawimy Mszę św. w intencji małżeństw, które w roku 2021 obchodzą swój jubileusz zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
  11. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Stanisław Ginalski, lat 65 os. Centrum D, Edmund Ściana, lat 86 os. Centrum B, Danuta Gruszczak, lat 63 os. Stalowe, Edward Korab, lat 85 os. Szkolne, Józefa Madejska, lat 96 os. Hutnicze, Teodozja Leśniak, lat 89 os. Szkolne, Wacław Bielicki, lat 88 os. Handlowe, Andrzej Hećko, lat 79 os. Centrum A, Teodora Holesz, lat 95 os. Centrum D, Eulalia Kamoda, lat 81 os. Handlowe. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (21 grudnia) o godz. 18:00.