1. Trwamy w adwentowym oczekiwaniu na przyjście Zbawiciela. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 6:30. Bezpośrednio po Mszy św. roratniej, Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny.
 2. Dziś (5 grudnia) przypada pierwsza niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic żywego różańca po Mszy św. o godz.8:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu dzisiaj o godz. 16:30. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Królowej Polski. Msza św. w intencji Żywego Różańca w środę (8 grudnia) o godz. 8:00, po Mszy św. wspólny różaniec połączony z modlitwą za zmarłych.
 3. Dziś (5 grudnia) przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji można złożyć ofiarę do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia na potrzeby katolików mieszkających za naszą wschodnią granicą.
 4. Zachęcamy do podjęcia różnych dzieł miłosierdzia w czasie Adwentu. Od dzisiejszej niedzieli trwać będzie zbiórka żywności dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Dary można składać do kosza wystawionego na kościele. W kruchcie kościoła i w kancelarii są do nabycia świece Caritas, stroiki świąteczne oraz poświęcone opłatki wigilijne. Zebrane ofiary zostaną przekazane na działalność Caritas.
 5. Dziś w niedzielę (5 grudnia) po Mszach św. o godz. 9:30, 11:00 i 12:30, młodzież z harcerskiego szczepu Tęczowego, sprzedają ciasta. Dochód ze sprzedaż przeznaczą na działalność szczepu.
 6. Msza św. z udziałem czcicieli św. Michała Archanioła we wtorek (7grudnia) o godz. 18:00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W środę (8 grudnia) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. odprawiane będą o godz.: 6:30, 8:00, 12:00 (Godzina Łaski), 15:00, 16:30 i 18:00. Tego dnia przypada święto patronalne Sióstr Służebniczek – pracujących w naszej parafii. Zapraszamy na Mszę św. w intencji naszych Sióstr o godz. 6:30.
 8. W środę (8 grudnia) o godz. 16:30 w kościele, odbędzie się poświęcenie medalików i książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 9. W czwartek (9 grudnia) po Mszy św. o godz. 18:00 nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.
 10. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Zebraliśmy do puszki na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej 1.090 zł. Ofiary przekazaliśmy do Caritasu.
 11. W tym roku wizyta duszpasterska (kolęda) z powodu pandemii będzie wyglądać następująco: odwiedzimy osobiście tylko te rodziny, które na piśmie przekażą nam swoje zaproszenie (na kartce, która została przygotowana i znajduje się w kościele przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia). Prosimy, aby te kartki przynieść do kościoła lub kancelarii parafialnej do 30 XII 2021 roku. Abyśmy mogli zaplanować czas kolędowych odwiedzin. Pozostałych, którzy obawiają się naszej wizyty, będziemy zapraszać na Mszę Święta do naszego kościoła, która będzie sprawowana w intencji wszystkich rodzin, z wyznaczonego osiedla, w niedzielę o godz. 12:30.
  Pobierz zgłoszenie do Wizyty Duszpasterskiej.
 12. Tradycyjnie, w Niedzielę Świętej Rodziny (26 grudnia), odprawimy Mszę św. w intencji małżeństw, które w roku 2021 obchodzą swój jubileusz zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy zgłaszać w kancelarii Jubilatów, którzy wezmą udział w tej uroczystości.
 13. Zapraszamy serdecznie na adwentowe rekolekcje parafialne, które odbędą się od 16 grudnia do 19 grudnia.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Jerzy Krzek, lat 67 os. Centrum D, Józef Sieńko, lat 72 os. Centrum B, Zofia Czechowicz, lat 67 os. Stalowe, Łucja Czajowska, lat 76 os. Centrum B, Mieczysław Ziółkowski, lat 92 os. Szklane Domy, Jerzy Braszkiewicz, lat 66 os. Szkolne, Tadeusz Stecura, lat 88 os. Szklane Domy, Irena Adamczyk, lat 89 os. Centrum B, Stefan Marzec, lat 95 os. Szkolne, Adam Krzyżanowski, lat 65. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (7 grudnia) o godz. 18:00.