1. Dziś I niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic żywego różańca. Dzisiaj o godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Msza św. Rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek (4 stycznia) o godz. 18:00.
  3. W czwartek (6 stycznia) Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Jest to święto zobowiązujące w sumieniu do uczestnictwa we Mszy św. W naszym kościele Msze św. jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie kadzidła i kredy. Będzie je można nabyć w kościele, a złożona z tej racji ofiara będzie wsparciem na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio na ul. Loretańskiej.
  4. W czwartek (6 stycznia) o godz. 16:00 odbędzie się koncert kolęd w naszym kościele, w wykonaniu parafialnego chóru i orkiestry Cantores Beati Vincenti. Wystąpi Liliana Pociecha sopran, Tomasz Ślusarczyk – dyrygent. Koncert zastąpi nasz parafialny opłatek.
  5. W tym tygodniu przypada: 7 stycznia – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź i Msze św. według stałego porządku. Msza św. o godz. 18:00 o miłość społeczną w parafii. Składka w tym dniu na Caritas parafialny. W sobotę (8 stycznia) – o godz. 17:00 nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Maryi.
  6. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża Objawienia Pańskiego.
  7. Rozpoczynamy wizytę duszpasterska (kolędę). Ojcowie będą dzwonić do poszczególnych rodzin i umawiać indywidualnie spotkanie kolędowe. Kapłani naszej parafii udadzą się w następującym porządku: Centrum A – o. Gerard, os. Centrum B – o. Michał, os. Centrum C – o. Wincenty, os. Centrum D i os. Handlowe – o. Bernard, os. Hutnicze – o. Marcin, os. Stalowe – o. Korneliusz, os. Słoneczne i os. Szklane Domy – o. Robert, os. Szkolne – o. Augustyn.

Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na Msze święte tzw. kolędowe, które będziemy sprawowali w intencji mieszkańców poszczególnych osiedli. Mszę św. kolędową dla os. Centrum D i os. Handlowego odprawimy w niedzielę (9 stycznia) o godz. 12:30. Woda święcona wystawiona jest w przedsionku kościoła.

  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Emilia Budzowska, lat 86 os. Stalowe, Bogusław Skowronek, lat 70 os. Stalowe, Władysława Kowalczyk-Kunicka, lat 92 os. Szkolne, Teresa Cholewińska, lat 71 os. Hutnicze, Grzegorz Sawicki, lat 45 os. Hutnicze, Małgorzata Feliks, lat 70 os. Centrum D, Izabella Król, lat 94 os. Centrum B, Krystyna Graniczny, lat 75 os. Szkolne, Antonina Gruchała, lat 94 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (4 stycznia) o godz. 18:00.