1. Dziś 3. niedziela zwykła. Po raz trzeci obchodzimy w Kościele niedzielę Słowa Bożego, która  przypomina wszystkim o znaczeniu i wartości Pisma Świętego dla życia chrześcijańskiego. Niedziela Słowa Bożego jest zachęta do indywidualnej lektury Pisma Świętego.
  2. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, w kaplicy bł. Wincentego (od poniedziałku do soboty) w godz. od 8:30 do 18:00.
  3. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża św. Stanisława BM.
  4. W środę (26 stycznia) przypada Uroczystość Świętych Założycieli Zakonu Cysterskiego: św. Roberta, św. Alberyka, św. Stefana. O. Robertowi Łojkowi – solenizantowi, życzymy wielu łask i błogosławieństwa Bożego w życiu zakonnym i kapłańskim.
  5. Trwa wizyta duszpasterska (kolęda). Ojcowie – kapłani ustalają indywidualnie spotkanie kolędowe. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na Msze św. tzw. kolędowe, które sprawujemy w intencji mieszkańców z poszczególnych osiedli. Mszę św. kolędową dla os. Stalowego i os. Szkolnego, odprawimy w niedzielę (30 stycznia) o godz. 12:30. Woda święcona wystawiona jest w przedsionku kościoła.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach podczas Mszy św. w każdą środę.
  7. Zostały zakupione i rozłożone w kruchcie kościoła i przy wejściu do kaplicy maty dywanowe – wychwytujące brud – proszę wchodząc do kościoła wyczyścić o nie buty ze śniegu, soli i brudu.
  8. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Ireneusz Wilczyński, lat 80 os. Hutnicze, Elżbieta Jakowicz, lat 95 os. Centrum C, Marianna Fitrzyk, lat 95 os. Centrum D, Franciszka Kuk, lat 90 os. Szkolne, Alicja Zawierta, lat 92 os. Centrum B, Leonard Szczepański, lat 67 os. Centrum B, Antoni Jaśkowiec, lat 81 os. Hutnicze, Helena Chrząszcz, lat 93 os. Słoneczne, Aleksandra Kotarba, lat 88 os. Centrum B, Natalia Ciuśniak, lat 92 os. Centrum B, Tadeusz Grzegórzko, lat 92 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (25 stycznia) o godz. 18:00.