1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny obchód Świąt Bożego Narodzenia. Od jutra rozpoczyna się tzw. okres zwykły, który będzie trwał do Środy Popielcowej (2 marca). Obchodząc święto Chrztu Pańskiego wspomnijmy nasz własny chrzest, który włączył nas do wspólnoty Kościoła i uczynił dziećmi Bożymi. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodzicach, rodzicach chrzestnych i kapłanie, który udzielił nam chrztu św.
  2. We wtorek (11 stycznia) po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa z czytaniem próśb.
  3. W tym tygodniu o godz. 8:30 różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej.
  4. Trwa wizyta duszpasterska (kolęda). Ojcowie – kapłani będą dzwonić do poszczególnych rodzin i umawiać indywidualnie spotkanie kolędowe. Wszystkich parafian serdecznie zapraszamy na Msze święte tzw. kolędowe, które będziemy sprawowali w intencji mieszkańców poszczególnych osiedli. Mszę św. kolędową dla os. Centrum C i os. Centrum B odprawimy w niedzielę (16 stycznia) o godz. 12:30. Woda święcona wystawiona jest w przedsionku kościoła.
  5. Dziękujemy wszystkim, którzy troszczą się o naszą świątynię, składając ofiary na tacę, osobiście w kancelarii lub przelewem na konto parafialne. Naszych ofiarodawców polecamy Bogu w modlitwach podczas Mszy św. w każdą środę. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele – spłata mat grzewczych.
  6. W sobotę (15 stycznia) o godz. 19:00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Auxilium.
  7. Za tydzień w niedzielę (16 stycznia) na Mszy św. o godz. 17:00 i 19:00 kolędować będzie Schola Emmanuel z Sieprawia. Po Mszach św. będzie możliwość nabycia płyt z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Scholi.
  8. Rodzina Bł. Edmunda Bojanowskiego działająca w naszej parafii, organizuje wyjazd do Cieszyna w sobotę (22 stycznia) na Jasełka. Wyjazd o godz. 8:00, koszt 65 zł. Liczba miejsc ograniczona. Przy zapisie prosimy o zaliczkę 30 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii.
  9. W sobotę (15 stycznia) o godz. 11:00 w bazylice Krzyża św. w Mogile odbędzie się Benedykcja (błogosławieństwo) o. Opata Adriana Mroza. Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości i prosimy o modlitwę w intencji O. Opata.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Józefa Kornecka, lat 94 os. Stalowe, Władysława Tabaszewska, lat 96 os. Centrum B, Józefa Kołodziej, lat 92 os. Szkolne, Stanisława Maziej, lat 94 os. Handlowe, Ryszard Maziej lat 90 os. Handlowe, Franciszek Urbaniak, lat 83 os. Szklane Domy. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (11 stycznia) o godz. 18:00.