1. Na progu Wielkiego Postu Pan Jezus zachęca nas do odważnego wglądu w serce, aby poznać prawdę o sobie w blasku Jego światła i mądrości. Skorzystajmy z tego zaproszenia, szczególnie w godzinach nabożeństwa 40-godzinnego (adoracji Najświętszego Sakramentu) w poniedziałek (28 lutego) i we wtorek (1 marca) od godz. 8:30 do 18:00. Rozkład adoracji jest wywieszony w gablotach i na stronie internetowej. Zapraszamy, aby we wspólnocie lub indywidualnie uczestniczyć w adoracji.
 2. Dziś w niedzielę (27 lutego) przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia są do nabycia „Zdrapki Wielkopostne”, które mogą nam pomóc w aktywnym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu, jako czasu pokuty. Zachęcamy do skorzystania z zadań ze zdrapki całymi rodzinami.
 3. W tym tygodniu odbędą się spotkania dla kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej. Dzisiaj (27 lutego) po Mszy św. o godz.: 9:30 dla grupy I i II, w środę (2 marca) o godz. 17:00 dla grupy III i IV. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
 4. Msza św. rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek (1 marca) o godz. 18:00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Najbliższa środa (2 marca) to Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest obrzęd posypania głów popiołem. Będzie on miał miejsce podczas każdej Mszy św., które w Środę Popielcową zostaną odprawione o godz.: 6:30, 8:00, 9:30, 15:00, 16:30, 18:00. Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w tym dniu we Mszy św., posypanie głów popiołem odbędzie się w I Niedzielę Wielkiego Postu (6 marca) po Mszy św. o godz. 19:00 i 20:30. W tym dniu będzie można złożyć ofiarę do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia na rzecz naszych Braci Ukraińców. Ofiary przekażemy do Caritas Archidiecezji.
 6. W czwartek (3 marca) przypada I czwartek miesiąca. Msza św. z nabożeństwem o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00.
 7. W piątek (4 marca) w pierwszy piątek miesiąca Msze św. i spowiedź o stałych godzinach. Msza św. o miłość społeczną w parafii o godz. 18:00. Składka w tym dniu na Caritas parafialny.
 8. W sobotę (5 marca) przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00. W tym dniu odbędzie się w naszej parafii całodzienny różaniec. W kaplicy bł. Wincentego rozpoczniemy modlitwę różańcową o godz. 8:30, a zakończymy nabożeństwem wynagradzającym. Stwórzmy “łańcuch modlitwy różańcowej” w intencji pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wszystkich: niech moc naszej modlitwy odmieni świat.
 9. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15, w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:30, 15:30, 17:15 (dla dzieci), 18:30 (dla młodzieży).
 10. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi: Róża Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Zmiana tajemnic Żywego Różańca za tydzień w niedzielę (6 marca).
 11. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają materialnie i duchowo naszą parafię i klasztor. Parafian i dobrodziejów polecamy Bogu, w każdą środę na Mszy Świętej o godz. 18:00.
 12. Szkoła Podstawowa nr 37 – os. Stalowe – zaprasza rodziców z dziećmi, rozpoczynającymi od września naukę w klasie pierwszej, na indywidualne wizyty w szkole w każdą środę marca od 17.30 do 18.30. Wizytę należy ustalić telefonicznie lub mailowo. Szczegóły na stronie internetowej szkoły i na plakatach w gablocie.
 13. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 105, os. Słoneczne 12 – zaprasza na spacery po szkole w dniu: 1.03. w godz. 17:00 – 18:30. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
 14. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stanisław Tomczyk, lat 89 os. Słoneczne, Stanisława Kamyczura, lat 87 os. Handlowe, Teresa Banaś, lat 83 os. Szklane Domy, Zofia Podoba, lat 83 os. Handlowe, Grażyna Wójcik, lat 71 os. Centrum B, Helena Matras, lat 88 os. Stalowe, Antoni Sobol, lat 87 os. Centrum A, Józef Mroczkowski, lat 91 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (1 marca) o godz. 18:00.