1. Przeżywamy 2 Niedzielę Wielkiego Postu. Niedziela ta, jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy w 99 krajach misyjnych głoszą Ewangelię i dają świadectwo Bogu poprzez dzieła miłości bliźniego.
 2. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi: Róża Matki Bożej Królowej Polski.
 3. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa pokutne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15, w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:30, 15:30, 17:15 (dla dzieci), 18:30 (dla młodzieży i wszystkich chętnych). Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy do udziału we wspólnej modlitwie.
 4. We wtorek (15 marca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 5. W środę (16 marca) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca św. Ojczyzny i Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz ofiarodawców. Przed Mszą św. o godz. 17:00 w kaplicy czuwanie.
 6. W czwartek (17 marca) o godz. 19:00, w kościele odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna na specjalnym stelażu pod chórem. Dostępny jest: Gość Niedzielny, Niedziela oraz dla dzieci miesięcznik Promyczek. Zachęcamy do nabywania. Ofiary za gazety wrzućmy do skarbonki.
 8. W tym roku (2022) Klasztor w Mogile obchodzi 800 lecie swojego istnienia. Zapraszamy naszych parafian i naszych gości do wspólnej modlitwy i wspólnego zwiedzania Opactwa. W najbliższą sobotę (19 marca) o godz. 10:00 spotykamy się (dojazd indywidualnie) na wspólnej modlitwie przy Chrystusie Łaskawym i wspólnym zwiedzaniu klasztoru oraz muzeum Duchowości i Kultury Cystersów. Zbiórka w kaplicy Cudownego Pana Jezusa.
 9. Rekolekcję wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (3 kwietnia). Poprowadzi je Kapelan Hospicjum św. Łazarza, ksiądz Adam Trzaska. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i naszych rekolekcji.
 10. Od przyszłej niedzieli (20 marca) parafialny zespół charytatywny Caritas, będzie rozprowadzał: baranki, świece-paschaliki oraz stroiki na wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla ubogich z naszej parafii oraz na dzieła Caritas Archidiecezji. W kościele zostanie wystawiony kosz na wielkopostną jałmużnę. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin prosimy o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych do wystawionego kosza. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na cele charytatywne. Dziękujemy za składane ofiary do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać.
 11. Szkoła Podstawowa nr 88, os. Szklane Domy 2 serdecznie zaprasza rodziców oraz przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na cykl spotkań: Jaka jesteś szkoło? we wtorek (16 marca) od godz.: 17:00 – 18:30.
 12. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 105, os. Słoneczne 12 – zaprasza na spacery po szkole w dniu: 17.03. w godz. 17:00 – 18:30. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Kazimiera Seweryn, lat 87 os. Centrum D, Stefania Kaczówka, lat 85 os. Centrum C, Stefan Biesiada, lat 92 os. Słoneczne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (15 marca) o godz. 18:00.