1. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi: Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na różańcu modlimy się o pokój na Ukrainie.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15, w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:30, 15:30, 17:15 (dla dzieci), 18:30 (dla młodzieży i wszystkich chętnych). Przypominamy, że za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 3. Dziś wobec wielkich zagrożeń współczesnego świata, zachęcamy do szczególnej modlitwy wspólnotowej, w której matki naszej Parafii mogą powierzyć swoje dzieci i wnuki JEZUSOWI, zapraszając nasze parafianki: matki, babcie, kobiety samotne i dziewczęta do udziału w ruchu Matki w Modlitwie. Informacji udzieli grupa matek działająca w naszej Parafii. Spotkanie w środę (23 marca) o godz. 15:40 – po Mszy św. w dolnym kościele. Serdecznie zapraszamy.
 4. W czwartek (24 marca) Wspólnota Odnowy w Duchu Św. „Metanoia”, zaprasza na Mszę św. na godz. 18:00, uwielbienie oraz modlitwę z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
 5. W piątek (25 marca) przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – dzień Świętości Życia. Wobec trwającej wojny, w tym dniu papież Franciszek dokona aktu poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zgodnie z prośbą Matki Bożej w Fatimie. W czasie Mszy św. o godz. 18:00 połączymy się z tym aktem papieża, modląc się o pokój i nawrócenie Rosji. Ksiądz Arcybiskup Metropolita zaprasza na Mszę św. o 16:30 do katedry wawelskiej. W Uroczystość Zwiastowania można będzie na Mszy św. wieczornej przystąpić do „Duchowej Adopcji” dziecka poczętego. Na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia będą wyłożone deklaracje.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna na specjalnym stelażu pod chórem. Dostępny jest: Gość Niedzielny, Niedziela. Zachęcamy do nabywania. Ofiary za gazety wrzućmy do skarbonki.
 7. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu (3 kwietnia). Poprowadzi je Kapelan Hospicjum św. Łazarza, ksiądz Adam Trzaska. Prosimy o modlitwę w intencji księdza rekolekcjonisty i naszych rekolekcji. Już teraz zapraszamy i prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na spotkania rekolekcyjne.
 8. Od dzisiejszej niedzieli (20 marca) parafialny zespół charytatywny Caritas, rozprowadza: baranki, świece-paschaliki oraz stroiki na wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla ubogich z naszej parafii oraz na dzieła Caritas Archidiecezji. W kościele jest wystawiony kosz na wielkopostną jałmużnę. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w przygotowanie paczek dla najuboższych rodzin prosimy o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych do wystawionego kosza. Dziękujemy również za wszystkie ofiary składane na cele charytatywne. Dziękujemy za składane ofiary do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne Bóg zapłać.
 9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś (z racji 3. niedzieli miesiąca) na tacę i wszystkie ofiary przesyłane na konto parafii. Wszystkie te środki będą przeznaczone na inwestycje w naszym kościele.
 10. W Roku Świętej Rodziny zapraszamy do modlitwy za nasze rodziny. W piątek (1 kwietnia) o godz. 20:00, w naszym kościele, odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji naszych rodzin.
 11. Szkoła Podstawowa nr 88, os. Szklane Domy 2 serdecznie zaprasza rodziców oraz przyszłorocznych uczniów klas pierwszych na cykl spotkań: Jaka jesteś szkoło? we wtorek (22 marca) od godz.: 17:00 – 18:30.
 12. Dyrektor i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 105, os. Słoneczne 12 – zaprasza na spacery po szkole w dniu: 21.03. w godz. 17:00 – 18:30. Szczegóły na plakacie w gablocie i na stronie internetowej szkoły.
 13. Szkoła branżowa, mieszcząca się w budynku naszego klasztoru, zaprasza do zapoznania się z ofertą szkoły. Szkoła przygotowuje uczniów po szkole podstawowej do wielu zawodów rzemieślniczych m.in. fryzjer, kucharz, sprzedawca, mechanik, fotograf. Zapewnia naukę języka polskiego dla młodzieży ukraińskiej. Sekretariat szkoły mieści się na pierwszym piętrze – wejście tak jak do kancelarii parafialnej.
 14. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp.: Maria Konsorska, lat 93 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (22 marca) o godz. 18:00.