Niech Jezus Chrystus obdarzy Was Swoją łaską i pokojem.

Życzymy zdrowych, pogodnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 1. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia liturgii wielkiego tygodnia: służbie liturgicznej, chórowi, panu organiście, siostrze zakrystiance, wszystkim siostrom, wspólnotom i osobom podejmującym czuwanie w Ciemnicy i Grobie Pańskim.
 2. Uroczyste zakończenie Triduum Paschalnego odbędzie się dziś o godz. 16:30 nieszporami wielkanocnymi.
 3. Od poniedziałku (18 kwietnia) Mszy św. o godz. 15:00 nie będzie.
 4. Jutro (18 kwietnia) drugi dzień świąt. Msze św. według porządku niedzielnego. W tym dniu szczególnie pamiętamy o Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wysłuchamy listu ks. Rektora, a ofiara z tacy będzie przeznaczona na potrzeby Uniwersytetu. Mszy św. o godz. 12:30 przewodniczyć będzie o. Opat Adrian Mróz z Mogiły.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
 6. W środę (20 kwietnia) o godz. 18:00 Msza św. w intencji Kościoła, Ojca św. Ojczyzny i Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz ofiarodawców.
 7. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Marii Goretti.
 9. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy przyjmuje o. Michał na furcie klasztornej.
 10. Za tydzień w sobotę (23 kwietnia) po Mszy św. wieczornej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za nasze rodziny. Zapraszamy na adorację.
 11. Za tydzień (24 kwietnia) Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy do nawiedzenia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Plan uroczystości w Łagiewnikach znajduje się w gablocie parafialnej.
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. Zachęcamy do nabywania.
 13. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Aleksandra Nowak, lat 94 os. Centrum A, Ryszard Zieliński, lat 69 os. Centrum A, Janina Franaszek, lat 91 os. Stalowe, Robert Lech, lat 48 os. Hutnicze, Elżbieta Grzywa, lat 84 os. Handlowe, Sylwia Włosińska, lat 38 os. Szkolne, Elżbieta Stepczenko, lat 88 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (19 kwietnia) o godz. 18:00.