1. „O nadziei, w czasach trudnych” tak brzmi hasło rozpoczętych dzisiaj (3 kwietnia) parafialnych rekolekcji wielkopostnych. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie Ks. Adama Trzaskę, kapelana hospicjum św. Łazarza, który poprowadzi nas po wielkopostnych drogach nawrócenia. Kazania rekolekcyjne dziś na wszystkich Mszach św. W poniedziałek (4 kwietnia), wtorek (5 kwietnia) i środę (6 kwietnia) Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 6:30, 8:00, 15:00 i 18:00.
 2. Różaniec w tym tygodniu o godz. 8:30 prowadzi: Róża św. Macieja. Na różańcu modlimy się o pokój na Ukrainie. Dzisiaj w niedzielę (3 kwietnia) zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. Msza św. Rycerstwa św. Michała Archanioła we wtorek (5 kwietnia) o godz. 18:00. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Przed Mszą św. możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała Archanioła.
 4. W czwartek (7 kwietnia) przypada I czwartek miesiąca. Msza św. z nabożeństwem o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18:00.
 5. W piątek (8 kwietnia) o godz. 18:00 w auli św. Benedykta w klasztorze – wejście od strony furty – odbędzie się spotkanie z autorem książki pt.: „Karły pod krzyżem”, Panem doktorem Wojciechem Paduchowskim i doktorem Pawłem Mazurem. Zapraszam serdecznie. Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książki.
 6. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w niedzielę o godz. 7:35 – Godzinki o Męce Pańskiej oraz Gorzkie Żale o godz. 16:15, w piątki Droga Krzyżowa – po Mszy św. o godz. 8:30, 15:30, 17:15 (dla dzieci), 18:30 (dla młodzieży i wszystkich chętnych).
 7. Schola Dziecięca i Służba Liturgiczna rozprowadzają palmy i baranki. Dochód ze sprzedaż zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu kolonijnego w sierpniu.
 8. Parafialny Zespół Charytatywny Caritas, rozprowadza: baranki, świece-paschaliki oraz stroiki na wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony dla ubogich z naszej parafii oraz na Caritas Archidiecezji. W kościele jest wystawiony kosz na wielkopostną jałmużnę. Prosimy o przynoszenie trwałych produktów żywnościowych. Informujemy, że nie będziemy zbierać do kosza pokarmów w Wielką Sobotę. Dziękujemy za składane ofiary do puszki przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia na kwiaty do Bożego Grobu i Ciemnicy. W czwartek (7 kwietnia) od godz. 9:00 do 12:00 będą wydawane paczki dla ubogich naszej parafii. Przy odbiorze paczki prosimy o okazanie dowodu osobistego.
 9. Rozpoczęły się zapisy dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisać można się codziennie (oprócz poniedziałków) od godz. 9:00 do 21:00 na furcie klasztornej, osobiście u o. Michała.
 10. Za tydzień (10 kwietnia) Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. O godz. 11:00 uroczyste poświęcenie palm na zewnątrz przed kościołem wraz z procesją. W Niedzielę Palmową odbędzie się Nowohucka Droga Krzyżowa od kościoła Matki Bożej Pocieszenia przy ul. Bulwarowej do bazyliki Krzyża św. w Mogile. Rozpoczęcie o godz. 19:00.
 11. Świąteczna spowiedź i Komunia św. dla chorych i starszych, którzy nie praktykują pierwszych piątków miesiąca, odbędzie się w Wielki Poniedziałek (11 kwietnia) i Wielki Wtorek (12 kwietnia). Prosimy o zgłaszanie adresów tych osób w zakrystii lub kancelarii.
 12. Za tydzień w niedzielę (10 kwietnia) Duszpasterskie Stowarzyszenie Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Warsztat Terapii Zajęciowej os. Centrum C, przeprowadzi przed kościołem kiermasz wyrobów świątecznych.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem. Dostępny jest: Gość Niedzielny, Niedziela, dla dzieci Promyczek. Zachęcamy do nabywania. Ofiary za gazety wrzućmy do skarbonki.
 14. W minionym tygodniu odeszły do Pana śp.: Janina Grochot, lat 87 os. Centrum D, Izabela Waszczak, lat 87 os. Centrum A, Zofia Bobula, lat 88 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (5 kwietnia) o godz. 18:00.