1. W dzisiejszą niedzielę (1 maja) w kościołach w Polsce odbywa się VI Narodowe Czytanie Pisma Świętego pod hasłem „Pokój temu domowi”. Rozpoczyna ono XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który zakończy się 7 maja. W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgamy do Ewangelii według św. Łukasza, aby w jej świetle lepiej odkryć wielkość trzech darów zmartwychwstałego Chrystusa, którymi są: pokój, posłannictwo, świadectwo. Wychodząc z kościoła, zachęcamy wszystkich, do wybrania z koszyczka fragmentu Pisma Świętego i odczytania go sobie w domu.
 2. Dziś (1 maja) pierwsza niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Dzisiaj o godz. 16:30 adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem majowym. W tym tygodniu różaniec o godz. 17:15 prowadzi Róża św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
 3. Nabożeństwa majowe w naszej parafii odbywają się: w tygodniu po Mszy św. o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
 4. Przez cały miesiąc maj, od poniedziałku do soboty, zapraszamy do naszego kościoła na Apel jasnogórski o godz. 21:00. Na modlitwie apelowej będziemy z uwagą patrzeć na Obraz Matki Bożej Częstochowskiej i wokół Niej koncentrować naszą medytację, na podstawie książki pt.: Koronowana Służebnica.
 5. Informujemy, że w poniedziałek (2 maja) kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W tym tygodniu (3 maja) przypada Uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. o godz. 6:30, 8:00, 9:30, 16:30 i 18:00.
 7. W czwartek (5 maja) zapraszamy na Mszę św. i nabożeństwo o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne na godz. 18:00.
 8. W piątek (6 maja) przypada pierwszy piątek miesiąca. Msze św. i spowiedź o stałych godzinach. Msza św. o godz. 18:00 o miłość społeczną w Parafii. Składka w tym dniu na Caritas parafialny.
 9. W sobotę (7 maja) przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17:00.
 10. Dziękujemy za ofiary złożone do puszki w Niedzielę Miłosierdzia na działalność Caritas Archidiecezji. Zebrano i przekazano: 1250 zł.
 11. Trwają zapisy dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy przyjmuje o. Michał.
 12. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna pod chórem.
 13. Za tydzień w niedzielę (8 maja) na Mszy św. o godz. 12:30, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 91 przystąpią do I Komunii Św. Prośmy Pana Boga, aby wzrastały w wierze oraz łasce.
 14. Za tydzień w niedzielę (8 maja) odbędą się uroczystości ku czci św. Stanisława. Procesja z Wawelu na Skałkę rozpocznie się o godz. 9:00.
 15. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Apolonia Wojtaszek, lat 87 os. Hutnicze, Wiktoria Wnęk, lat 95 os. Szkolne, Maria Walczak, lat 90 os. Centrum C, Eugeniusz Pietruszka, lat 88 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (3 maja) o godz. 18:00.