1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji w Uroczystość Bożego Ciała: panom niosącym baldachim; osobom niosącym feretrony, chorągwie, sztandary, świece, panom niosącym nagłośnienie, orkiestrze, policji troszczącej się o bezpieczny przebieg procesji; Liturgicznej Służbie Ołtarza, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., Rycerzom św. Jana Pawła II, Scholi, Siostrom Służebniczkom, dziewczynkom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym podczas procesji, rodzicom, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych. Dziękujemy także wszystkim, którzy przygotowali ołtarze na trasie naszej procesji, jak i tym, którzy udekorowali okna swoich domów dla Jezusa w Eucharystii.
 2. Przez osiem dni po Bożym Ciele tradycyjna procesja (z nabożeństwem ku czci Serca Pana Jezusa) odbywa się po Mszy św. o godz. 18:30, a w niedzielę o godz. 16:30.
 3. Dziś (19 czerwca) przypada 3. niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na tacę i na konto parafialne. Ofiary będą przeznaczone na remont toalety przy kancelarii i salkach duszpasterskich.
 4. W czwartek (23 czerwca) zapraszamy na Mszę św. o godz. 18:00 z procesją Eucharystyczną kończącą oktawę Bożego Ciała, w intencji asysty procesyjnej i budowniczych ołtarzy. W tym dniu odbędzie się szczególne błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków uplecionych z kwiatów i ziół.
 5. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nasi lektorzy założyli koło różańcowe. Spotykają się codziennie (od poniedziałku do piątku) na platformie zoom do odmawiania jednej dziesiątki różańca. W soboty spotkania odbywają się w świetlicy parafialnej. Szczegóły w gablocie na plakacie.
 6. W piątek (24 czerwca) dzieci i młodzież zakończą rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8:00 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza Święta dla społeczności Szkoły Podstawowej nr 91. Uczniów pozostałych szkół podstawowych i średnich w naszej parafii zapraszamy w tym dniu na Mszę Świętą o godz. 18:00.
 7. W piątek (24 czerwca), z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post.
 8. Informujemy i przypominamy, że na czas wakacji (od 3 lipca do 28 sierpnia) nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 12:30. Msza św. za parafię i sakrament chrztu będzie udzielany o godz. 11:00.
 9. Opactwo Mogilskie przeżywa 800 lat swego istnienia i działalności. Z tej okazji została wydana książeczka pt. ”Modlitwy u stóp Cudownego Krzyża”. Książeczka zawiera historię Mogilskiego Krzyża oraz Jego czcicieli. Można ją nabyć w klasztorze i przy naszym kościele w niedziele w godzinach przedpołudniowych przy stoisku Radia Maryja. Niech Jubileuszowy Modlitewnik znajdzie się w naszych rękach i służy pomocą w uwielbieniu Krzyża – znaku naszego zbawienia.
 10. Za tydzień w niedzielę (26 czerwca) w naszej parafii będziemy gościć dwie siostry ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, pracujących na Białorusi, gdzie prowadzą ośrodek dla najbiedniejszych dzieci. Siostry opowiedzą o życiu i swojej pracy. Prosić będą też o wsparcie ich ośrodka. Będzie możliwość złożenia ofiary do puszki przy wejściu do kościoła.
 11. Pod chórem do nabycia jest nowy numer: Gościa Niedzielnego i Niedzieli.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stefania Ponisz, lat 93 os. Stalowe, Ryszard Prześlica, lat 66 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (21 czerwca) o godz. 18:00.