1. W poniedziałek (15 sierpnia) przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Bożej Zielnej. Jest to święto zobowiązujące w sumieniu do uczestnictwa we Mszy św. Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. Mszy św. o godz. 12:30 nie będzie ze względu na przerwę wakacyjną. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  2. We wtorek (16 sierpnia) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  3. Msza św. w intencji Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych oraz za ofiarodawców, w środę (17 sierpnia) o godz. 18:00. Przed Mszą św. modlitewne czuwanie o godz. 17:00 w kaplicy bł. Wincentego.
  4. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Chrystusa Króla.
  5. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w intencji naszych rodzin i całego narodu. Deklaracje abstynencji można wpisać do księgi wyłożonej na stoliku przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  6. lat temu został wyjęty kamień węgielny dla naszego kościoła z grobu św. Piotra i poświęcony przez papieża św. Jana Pawła II, a 35 lat temu uroczystego wmurowania tego kamienia, w fundamenty naszej świątyni, dokonał ks. bp Kazimierz Górny. Odpust parafialny, który będziemy przeżywać w tym roku (26 sierpnia) będzie okazją do wspólnego dziękczynienia za dar naszej Wspólnoty Parafialnej i naszej świątyni. O godz. 18:00, zostanie odprawiona uroczysta Msza św., której będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi – J.E. Ksiądz Biskup Kazimierz Górny. Zapraszamy całą asystę procesyjną, dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach komunijnych oraz wszystkich naszych Parafian do wspólnego dziękczynienia. Przed Mszą św. o godz. 17:30 odbędzie się koncert Studenckiego Zespołu Góralskiego „Młode Podhale”. Zespół wykona pieśni ku czci Najświętszej Maryi Panny oraz św. Jana Pawła II.
  7. W tym tygodniu imieniny obchodzą: o. Benignus i o. Bernard. Pamiętajmy w modlitwie o naszych solenizantach, prosząc o zdrowie i potrzebne łaski dla Nich.
  8. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem do nabycia jest nowy numer: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  9. Za tydzień (21 sierpnia) trzecia niedziela miesiąca. Ofiary z tacy będą przeznaczone na inwestycje przy naszym kościele – remont toalet przy salkach parafialnych.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Aleksander Olszamowski, lat 58 os. Szkolne, Longina Woźniak, lat 92 os. Słoneczne, Halina Dziedzic, lat 84 os. Centrum B, Janina Dendewicz, lat 87 os. Hutnicze, Zofia Paśko, lat 84 os. Centrum A, Stanisława Błaszczyk, lat93 os. Szkolne, Helena Guzik, lat 92 os. Centrum C, Zofia Sławińska, lat 86 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (16 sierpnia) o godz. 18:00.