1. Różaniec w tym tygodniu o godz. 17:15 prowadzi: Róża Podwyższenia Krzyża Świętego. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza osoby, które chciałyby dołączyć do wspólnej modlitwy. Chętnych prosimy o zgłoszenie się do o. Gerarda. Spotkanie Zelatorów Róż Różańcowych w poniedziałek (12 września) o godz. 16:30 w sali bł. Wincentego (wejście tak jak do kancelarii). Zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych oraz czcicieli Różańca świętego na XIII Diecezjalną Pielgrzymkę Żywego Różańca do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w sobotę (24 września). Zapisy w kancelarii.
 2. We wtorek (13 września) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do św. Józefa.
 3. Rozpoczęcie odpustu ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego w Mogile we wtorek (13 września) o godz. 18:00, Mszą św. z procesją pokutną z relikwiami Krzyża Świętego. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w przyszłą niedzielę (18 września) o godz. 11:00. Szczegóły na plakacie.
 4. We wtorek (13września) w Parafii Arka Pana odbędzie się nabożeństwo fatimskie w 30 rocznicę koronacji figury MB Fatimskiej. O godz. 18:00 Msza św., której przewodniczyć będzie ks. bp Jan Zając. Po Mszy pokutna procesja różańcowa.
 5. W piątek (16 września) swoje imieniny obchodzić będzie o. Korneliusz Jackiewicz. Życzymy Ojcu Seniorowi dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego.
 6. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Swoje spotkania wznawiają grupy duszpasterskie. Zapraszamy dzieci, które uczestniczyły w scholi i te, które chciałyby dołączyć. Spotkania w każdą niedzielę o godz. 10:00. Zapraszamy chłopców od 3 klasy szkoły podstawowej, którzy chcą zostać ministrantami – zapisy odbywają się w zakrystii. Zapraszamy chętnych Parafian do włączenia się w prace naszego zespołu Caritas – szczegóły u s. Marii.
 7. Działająca w budynku klasztoru świetlica dla dzieci i młodzieży zaprasza na bezpłatne zajęcia codziennie od godz.14:15. Bliższe informacje na plakatach w gablotach.
 8. Zapraszamy do korzystania z biblioteki parafialnej, która otwarta będzie w środę (28.09) w godz. 16:00 – 18:00 i w niedzielę (11.09 i 09) w godz. 9:00 – 11:00.
 9. Przypominamy, że przygotowanie młodzieży do sakramentu bierzmowania obejmuje uczniów z klas 6, 7 i 8. W naszej parafii przygotowujemy również osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły sakrament bierzmowania. Zapisy uczniów z klas 7 odbędą się w niedziele (18. i 25. września) u o. Marcina. Zapisy uczniów z klas 6 i osób dorosłych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywać się będą do końca września – zapisać się można codziennie, oprócz poniedziałków, na furcie klasztornej osobiście u o. Michała.
 10. Za tydzień 3. niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na cele remontowe.
 11. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem do nabycia jest nowy numer: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Adam Ejtminowicz, lat 56 os. Hutnicze, Krystyna Strąk, lat 92 os. Słoneczne, Stanisław Mruk, lat 72 os. Centrum C, Stanisława Kuś, lat 87 os. Centrum A, Janusz Krawczyk, lat 68 os. Centrum C. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (13 września) o godz. 18:00.