1. Dziś (2 października) I niedziela miesiąca – zmiana tajemnic żywego różańca. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:30 oraz popołudniu o godz. 17:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: dorosłych, młodzież i dzieci. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Częstochowskiej. Dziś o godz. 16:00 odbędzie się procesja różańcowa do pięciu ołtarzy wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną i wszystkich wiernych. W piątek (7 października) we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, zapraszamy Róże Różańcowe na Mszę św.  na godz. 15:00.
 2. W pierwszy wtorek miesiąca (4 października) zapraszamy na Mszę św. ze św. Michałem Archaniołem i chórem Aniołów. Przed Mszą św. pod chórem jest możliwość spotkania się z Rycerzami św. Michała, nabycia szkaplerza oraz dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”.
 3. W czwartek (6 października) przypada I czwartek miesiąca. Msza św. i nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 18:00.
 4. W piątek (7 października) przypada pierwszy piątek miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi dzieci i młodzież od godz. 17:00. Msza św. o miłość społeczną w parafii o godz. 18:00. W tym dniu składka na parafialny punkt charytatywny Caritas.
 5. W sobotę (8 października) odbędzie się 7. Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Łagiewnik. Gościem pielgrzymki będzie założycielka tej formy modlitwy. Rozpoczęcie o 9:00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II. Dziękujemy serdecznie wszystkim za modlitwę za kapłanów.
 6. Za tydzień w niedzielę (9 października) obchodzić będziemy święto bł. Wincentego Kadłubka, drugiego patrona naszej parafii. Główna Msza św. za parafię zostanie odprawiona o godz. 12:30, której przewodniczyć będzie o. Jakub Zawadzki, proboszcz parafii i kustosz sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy, szczególnie członków naszej Rady Parafialnej, która kończy kadencję swojego posługiwania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z nami, nasz chór parafialny, któremu patronuje bł. Wincenty.
 7. W przyszłą niedzielę (9 października) zapraszamy na mszę św. o godz. 9:30 kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Spotkanie w grupie będą mieli uczniowie z klasy 8, gr. I i II. Zbiórka przy wejściu do zakrystii.
 8. Od przyszłej niedzieli (9 października) wznawiamy wydawanie naszego parafialnego miesięcznika Szklane Domy. Zapraszamy do współpracy z zespołem redakcyjnym. Chętnych do włączenia się w to dzieło prosimy o kontakt z o. Proboszczem.
 9. W kancelarii parafialnej przyjmujemy już wypominki za zmarłych – roczne i listopadowe.
 10. W naszym kościele podejmujemy się ważnego zadania – remontu organów. Obecnie instrument po latach użytkowania wymaga konserwacji. Jest potrzeba wymiany sterowania organami. Z nią wiąże się renowacja i modernizacja obecnego stołu gry lub zastąpienie go nowym. Konieczna jest wymiana uszczelnień skórzanych – obecnie niektóre dźwięki nie grają, grają same lub zacinają się. Organy należy również wyczyścić, skorygować ich brzmienie i wyrównać głośność, czyli dokonać korekty intonacji. Trzeba również wszystko wyregulować i nastroić. Chcemy, aby instrument został wzbogacony o dodatkowy głos – dzwony. Dlatego rozpoczynamy cykl koncertów, podczas których przeprowadzana będzie zbiórka wolnych datków na ten cel. Ponadto można będzie nabyć „Cegiełkę”- równowartość renowacji jednej piszczałki, czyli ok. 50 zł. Wszystkich chcących wesprzeć nasze działania prosimy o wsparcie finansowe, aby organy w pełni wykorzystywały swój potencjał. Będziemy także zapraszać do naszego kościoła, na chór, tak aby każdy zainteresowany mógł przyjrzeć się organom z bliska. Więcej informacji jest na plakatach i na stronie internetowej parafii. O dalszych krokach tej inwestycji będziemy informować na bieżąco. Bardzo prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła. Zapraszamy na pierwszy koncert: za tydzień (9 października) o godz. 18:00. Wystąpi Maria Babicz – sopran oraz Janusz Korczak, organista Bazyliki oo. Franciszkanów w Krakowie. Koncert rozpoczniemy od modlitwy zawierzenia Panu Bogu dzieła remontu organów.
 11. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem do nabycia jest nowy numer: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
 12. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Bożena Janecka, lat 64 os. Słoneczne, Jan Pederski, lat 77 os. Centrum D, Stanisława Bigos, lat 90 os. Centrum A, Kazimiera Mazurkiewicz, lat 92 os. Stalowe, Stanisław Arciszewski, lat 95 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (4 października) o godz. 18:00.