1. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:30 oraz popołudniu o godz. 17:15. W niedzielę różaniec o godz. 16:15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy: dorosłych, młodzież i dzieci. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Królowej Różańca Świętego. Osoby, które chciałyby się zapisać do Żywego Różańca, proszone są o kontakt z o. Gerardem.
  2. Dziś obchodzimy Święto Bł. Wincentego Kadłubka, drugiego patrona naszej parafii. Gościmy dziś o. Jakuba Zawadzkiego, proboszcza parafii i kustosza sanktuarium bł. Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Dziękujemy mu za głoszone do nas Słowo Boże. Główna Msza św. za parafię zostanie odprawiona o godz. 12:30. Do wspólnej modlitwy zapraszamy członków naszej Rady Parafialnej, która kończy kadencję swojego posługiwania. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z nami, nasz chór parafialny, któremu patronuje bł. Wincenty.
  3. W związku z remontem organów, rozpoczynamy dziś cykl koncertów. Zapraszamy na pierwszy koncert na godz. 18:00. Wystąpi Maria Babicz – sopran oraz Janusz Korczak, organista Bazyliki oo. Franciszkanów w Krakowie. Koncert rozpoczniemy od modlitwy zawierzenia Panu Bogu dzieła remontu organów. Do puszki wystawionej pod chórem, będzie można złożyć wolne datki na ten cel, a po koncercie u pana organisty na chórze, można będzie nabyć „Cegiełkę” – równowartość renowacji jednej piszczałki, czyli 50 zł. Natomiast w przyszłą niedzielę (16 października) na godzinę 18:00 zapraszamy do naszego kościoła na chór, tak aby każdy zainteresowany mógł przyjrzeć się organom z bliska. Podczas spotkania zostaną zaprezentowane główne usterki instrumentu. Obecny będzie organmistrz Konrad Dybczak, przeprowadzający remont organów oraz nasz organista.
  4. We wtorek (11 października) po Mszy św. nabożeństwo do św. Józefa.
  5. W czwartek (13 października) zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych rodzin. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do bł. Edmunda Bojanowskiego.
  6. W piątek (14 października) obchodzimy Dzień Nauczyciela, z tej okazji otaczamy wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów pracujących w szkołach i przedszkolach na terenie naszej parafii, oraz mieszkających w naszej parafii, szczególną modlitwą na nabożeństwie różańcowym prosząc dla nich o zdrowie, błogosławieństwo Boże, opiekę Maryi na każdy dzień życia rodzinnego i zawodowego.
  7. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych – roczne i listopadowe. Kartki na wypominki wyłożone są przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia.
  8. W przyszłą niedzielę (16 października) obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: Blask Prawdy. Z tej okazji młodzież naszej parafii przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą materialnie zdolną, lecz ubogą młodzież z całej Polski.
  9. Od przyszłej niedzieli (16 października) będzie można nabyć parafialne pismo – miesięcznik Szklane Domy. Zapraszamy do współpracy z zespołem redakcyjnym. Chętnych do włączenia się w to dzieło prosimy o kontakt z o. Proboszczem. Dziś polecamy z prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzielę oraz Promyczek.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Stefania Nagacz, lat 88 os. Hutnicze, Krystian Barczyk, lat 72 os. Centrum D, Józefa Szczepańczyk, lat 92 os. Słoneczne, Iwona Kopeć lat 51 os. Centrum D, Teresa Sołtys. Lat 94 os. Centrum C, Mirosław Bronkowski, lat 68 os. Szkolne, Joanna Kępa, lat 97 os. Szkolne. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (11 października) o godz. 18:00.