1. Dzisiejszą niedzielą (23 października) rozpoczynamy Tydzień Misyjny pod hasłem: „Będziecie moimi świadkami”. Z tej okazji są z nami Siostry Pallotynki z Centrum Misyjnego z Ursusa. Siostry kwestują po Mszach św. na rzecz budowy przedszkola w Kamerunie.
  2. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:30 oraz popołudniu o godz. 17:15. W niedzielę różaniec o godz. 16:15. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki za zmarłych – roczne i listopadowe. Dziś i za tydzień w niedzielę, po Mszach św. w kruchcie kościoła Siostry Służebniczki przyjmują na wypominki za zmarłych.
  4. Dziękujemy młodzieży za przeprowadzenie zbiórki pieniędzy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pieniądze zostały przekazane na stypendia wspierające materialnie i duchowo zdolną, lecz ubogą młodzież. Bóg zapłać za ofiary.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę z racji 3. niedzieli miesiąca, oraz wszystkie ofiary przesyłane na konto parafii. Wszystkich naszych ofiarodawców i dobrodziei polecamy w modlitwie podczas Mszy św. o godz. 18:00, w każdą środę.
  6. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: miesięcznik Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  7. Przy naszej parafii prowadzone są katechezy Drogi Neokatechumenalnej. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 19:00 w dolnym kościele.
  8. W Szkole Podstawowej nr 88, na os. Szklane Domy odbywają się zbiórki gromad zuchowych:

4 GZ „Krasnoludkowy Ród” – gromada dla dziewczynek z klas 1-3 SP, zbiórki w poniedziałki w godz. 16:30-18:00.

16 GZ „Żeglarze Czarnej Perły” – gromada dla chłopców z klas 1-3 SP, zbiórki w czwartki w godz. 17:00-19:00.

  1. W piątek (28 października) o godz. 16:30 w katakumbach klasztoru Cystersów w Mogile, odbędzie się spotkanie uczestników mogilskiej Oazy z lat 70 i 80 działającej przy parafii św. Bartłomieja w Mogile – najstarszej grupy oazowej na terenie Nowej Huty. Spotkanie rozpocznie się Mszą św., po czym nastąpi agapa. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą wszelkich pamiątek związanych z Oazą.
  2. Za tydzień w niedzielę (30 października) gościć będziemy w naszej parafii p. Łucję Ostrowską z organizacji Open Doors, która niesie pomoc duchową, psychologiczną i materialną prześladowanym chrześcijanom. Pani Łucja przybliży ich sytuację z prośbą o modlitwę oraz zabranie do domu darmowych magazynów Open Doors, aby dowiedzieć się więcej o Kościele prześladowanym.
  3. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Joanna Pędzimąż, lat 83 os. Szklane Domy, Stanisława Liwosz, lat 96 os. Stalowe, Maria Pasek, lat 96 os. Szkolne, Krzysztof Odrobiński, lat 77 os. Centrum C, Kazimierz Kuc, lat 64 os. Centrum A. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (25 października) o godz. 18:00.