1. Dziś przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, jest to ostatnia niedziela roku kościelnego. Po Mszy św. o godz. 12:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia, za który można uzyskać odpust zupełny.
  2. Dziś po każdej Mszy św. mamy możliwość modlitwy przed feretronem i relikwiami św. Cecylii – jest to chusta oraz ziemia z rzymskich katakumb. Możemy zabrać ze sobą obrazek z Jej wizerunkiem i modlitwą. Osoby, które w ubiegłą niedzielę zapisały się na listę, proszone są o odbiór egzemplarza „Niedzieli” w zakrystii. Dziś o godz. 12:00 publikacja filmu na profilu parafii na Facebooku. O godz. 18:00 koncert Chóru Szkół Sióstr Prezentek. Po każdej Mszy św. zapraszamy na chór, aby przyjrzeć się organom z bliska, a także nabyć „Cegiełkę”. Pan organista udziela informacji związanych z naborem do Chóru Parafialnego i konkursem na tekst pieśni parafialnej. Do skarbony w nawie głównej można złożyć wolne datki przeznaczone na remont organów. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
  3. Dzisiaj przypada 3. niedziela miesiąca. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, które przeznaczamy na cele remontowe.
  4. Zapraszamy serdecznie na nabożeństwo różańcowe codziennie po Mszy św. o godz. 8:30. W tym tygodniu różaniec prowadzi Róża św. Marii Goretti. Zapraszamy na modlitwę z wypominkami: od poniedziałku do soboty o godz. 17:30.
  5. W czwartek (25 listopada) wspólnota Odnowy w Duchu św. Metanoia zaprasza na Mszę św. o godz. 18:00 z adoracją przed Najświętszym Sakramentem oraz indywidualnym błogosławieństwem.
  6. Polecamy prasę katolicką. Pod chórem jest do nabycia: nowy numer parafialnego miesięcznika Szklane Domy, Gość Niedzielny oraz Niedziela.
  7. W przyszłą niedzielę (27 listopada) rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Bogiem, który stał się człowiekiem. Roraty w czasie Adwentu będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na roraty, aby w ten sposób, jak najlepiej przygotować się na radosne święta Bożego Narodzenia.
  8. W bieżącym roku przypada 90. rocznica Wielkiego Głodu na Ukrainie, jednej z najokrutniejszych zbrodni dokonanych przez reżim sowiecki, której kulminacja przypadła na lata 1932-1933. Ludobójstwo dokonane przez Rosję pochłonęło – wg różnych szacunków – od 3 do 10 mln ofiar, w tym również Polaków. W przyszłą niedzielę – we wszystkich kościołach w Polsce – pragniemy modlić się w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie oraz w intencji wszystkich ofiar tamtej zbrodni.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone z okazji Światowego Dnia Ubogich. Zebrano: 8 240 zł. Ofiary zostały przekazane do Caritas Archidiecezji.
  10. W minionym tygodniu odeszli do Pana śp.: Wacław Zając, lat 95 os. Szkolne, Magdalena Daniel, lat 94 os. Słoneczne, Stanisław Bajak, lat 94 os. Centrum B. Msza św. zbiorowa za zmarłych we wtorek (22 listopada) o godz. 18:00.